wordpress themes.

Просмотры: 101

Життєві випадки подання декларації про доходи і майновий стан щодо доходу отриманого у вигляді спадщини

«Громадянин перед тим як подати декларації про доходи і майновий стан    переглядає сторінки Податкового кодексу. Читаючи складні податкові терміни не завжди кожна людина зрозуміє та правильно використає прочитане, а от життєва практика – простий помічник у розв’язанні проблемних питань,»- зазначила заступник начальника Богодухівської ОДПІ Валентина Жилко.

Так от щодо життєвих ситуацій, чи повинен громадянин подавати декларацію до 1 травня 2014 року, якщо в 2013 році ним отримана спадщина, а з податкової інспекції листа про необхідність подання декларації він не одержував? В такому випадку відповідь така: при отриманні спадщини від особи, яка не є членом сім’ї першого ступеня споріднення подання декларації про майновий стан і доходи обов’язкове. Членами сім’ї фізичної особи першого ступеня споріднення вважаються її батьки, чоловік або дружина, діти, у тому числі усиновлені. Інші члени сім’ї фізичної особи вважаються такими, що мають другий ступінь споріднення. Обов’язок щодо подання декларації та сплати належних сум податків покладено безпосередньо на платника податку, в даному випадку – отримувача спадщини, який зобов’язаний його виконати самостійно.

Продовжуючи розглянемо і такий випадок з життя громадян. Жінка отримала від чоловіка, з яким проживала однією сім’єю без реєстрації шлюбу, у спадщину майно. За якою ставкою оподатковуватиметься таке майно та чи потрібно подавати Податкову декларацію? Відповідаючи зазначимо, що проживання однією сім’єю жінки та чоловіка без реєстрації шлюбу в органі державної реєстрації актів цивільного стану не є підставою для виникнення у них прав та обов’язків подружжя. Таким чином, дохід, отриманий у результаті прийняття спадщини, успадкованої членом сім’ї іншого ніж перший ступінь споріднення, оподатковується за ставкою 5 % , а спадкоємиць зобов’язаний до 1 травня  року, що настає за звітним, подати річну податкову декларацію до контролюючого органу, в якому перебуває на обліку платник податків(за податковою адресою), відобразити в ній зазначений дохід і самостійно до 1 серпня року, що настає за звітним, сплатити суму податкового зобов’язання, зазначену в декларації.

Тож, шановні громадяни,  подайте  вчасно декларацію  про доходи і майновий стан!

Ви можете залишити коментар, або посилання на Ваш сайт.