wordpress themes.

Просмотры: 98

За європейським стандартом: добровільно декларуємо доходи

Декларування доходів є ознакою цивілізованості суспільства та виявом правосвідомості громадян. І щороку, під час проведення кампанії декларування майнового стану та доходів громадян виникає безліч питань. Фахівці Богодухівської ОДПІ завжди готові роз’яснити законодавчі норми і допомогти пересічному громадянину.

На запитання платників під час проведення брифінгу з представниками ЗМІ відповідала в.о. начальника Богодухівської ОДПІ Валентина Жилко.

– Хто ж повинен декларувати отримані доходи?

У 2014 році Декларацію повинні подати громадяни, які протягом звітного 2013 року отримали: доходи (прибутки), які не підлягали оподаткуванню при їх нарахуванні чи виплаті; іноземні доходи;  доходи, від надання майна в оренду або в суборенду; інвестиційні прибутки; дохід у вигляді вартості успадкованого чи отриманого у дарунок майна; кошти або майно, отримані як хабар (викрадені чи знайдені як скарб, не зданий державі), підтверджені в судовому порядку; доходи від виграшів в азартні ігри; сума нецільової благодійної допомоги; інші доходи, податок з яких не був утриманий протягом року. Зазначена декларація надається до територіального органу Міндоходів до 1 травня 2014 року.

Необхідно зауважити, що фізична особа зобов’язана самостійно визначити суму податкового зобов’язання у поданій нею декларації та сплатити зазначене податкове зобов’язання до 1 серпня поточного року.

– Під час деклараційної кампанії буду у довгостроковому відрядженні, тобто  відсутнім за місцем проживання і не матиму можливості особисто і вчасно надати декларацію. Як бути у такому випадку?

Для зручності громадян Міністерством доходів і зборів України запроваджено сервіс «Заповнення декларації про майновий стан і доходи», який дає змогу заповнювати декларацію в електронному вигляді.  Для користування цією послугою платникові необхідно мати електронний ключ цифрового підпису, який безкоштовно надається територіальним органом Міндоходів і діє два роки та отримати відповідне програмне забезпечення.

На офіційному веб-порталі Міндоходів розміщено спеціальний банер «Заповнення декларації про майновий стан і доходи». Сервіс надає змогу заповнити декларацію про майновий стан і доходи, яку подають до органів Міндоходів фізичні особи – підприємці та громадяни. Заповнена декларація та додатки зберігаються у файл для направлення до органу Міндоходів.

Крім того, онлайновий сервіс «Електронний кабінет платника податків», що успішно працює на офіційному сайті Міндоходів, зорієнтований на підвищення рівня комфорту при взаємодії із контролюючими органами та на скорочення витрат часу для відвідин органів доходів і зборів. Запрошуємо скористатися його можливостями!

І головне, зазначені нововведення допоможуть своєчасно, хоч і на відстані, відзвітувати.

– Які саме витрати включаються до податкової знижки за наслідками 2013 року?

До складу податкової знижки за наслідками року включаються фактично понесені витрати  протягом 2013 року:

– частина суми процентів за іпотечним кредитом;

– сума коштів або вартість майна, переданих громадянином у вигляді пожертвувань або благодійних внесків неприбутковим організаціям;

– сума коштів, сплачена закладам освіти за навчання як самого громадянина так і члена його сім’ї першого ступеня споріднення, який не одержує заробітної плати;

– сума, сплачена за власний рахунок, страхових внесків, страхових премій та пенсійних внесків страховику–резиденту, недержавному пенсійному фонду, установі банку за договорами довгострокового страхування життя, недержавного пенсійного забезпечення, за пенсійним контрактом з недержавним пенсійним фондом, а також внесків на банківський пенсійний депозитний рахунок, на пенсійні вклади як самого громадянина  так і члена його сім’ї першого ступеня споріднення;

– суми витрат із штучного запліднення;

– оплата вартості державних послуг, пов’язаних з усиновленням дитини.

– суму коштів, сплачених платником податку у зв’язку із переобладнанням транспортного засобу, що належить платникові податку, з використанням у вигляді стиснутого або скрапленого газу;

Для отримання  знижки необхідно до 31 грудня 2014 року включно, тобто протягом всього року, подати до ДПІ за місцем проживання річну податкову декларацію про майновий стан і доходи. Але найважливіше – наявність документального підтвердження витрат.

    – Чи необхідно додавати до декларації ще якісь документи?

Для повного та своєчасного проведення розрахунків сум, що підлягають до сплати або поверненню з бюджету, у тому числі внаслідок застосування платниками податку права на отримання податкової знижки, доцільно додавати до декларації:

• копії документів, що підтверджують понесені витрати та включаються до податкової знижки;

• копію довідки про реєстраційний номер облікової картки платника податків  (ідентифікаційний номер);

• копію довідки про суми нарахованого загального оподатковуваного доходу протягом 2013 року у вигляді заробітної плати та суми нарахованого (утриманого) та перерахованого до бюджету податку на доходи та єдиного соціального внеску,

• заяву із зазначенням банківського рахунку, на який слід повернути кошти або щодо зарахування суми повернення у рахунок погашення інших своїх податкових зобов’язань.

– Чи має податкові зобов’язання перед бюджетом громадянин України, якщо протягом кількох місяців працював і отримував заробіток за кордоном і при цьому сплачував там податки.

Якщо джерело виплат доходів громадянина у 2013 році є іноземним, то їх сума включається до складу загального річного оподатковуваного доходу. Це говорить про обов’язок задекларувати доходи, отримані за кордоном у минулому році. Якщо особа має відповідні посвідчуючі документи, вона може зменшити суму річного податкового зобов’язання на суму податків, сплачених нею за кордоном.

Для цього платник повинен надати видану державним органом країни, де він працював і отримував дохід, довідку про суму стягнутого податку, а також про базу його нарахування. Така довідка має бути легалізована консульською установою України у відповідній країні.

–  Розкажіть,  де можна отримати бланки декларації та консультацію фахівця щодо  обрахування та заповнення документа?

З метою створення належних умов для громадян на час проведення деклараційної кампанії,  фахівці Центру обслуговування платників податків працюють з подовженим робочим часом та у вихідні дні. У Центрі також можна отримати безкоштовні консультації щодо заповнення декларації та розрахунків. Фахівці інспекції чекають на Вас.

В кінці бесіди хочу запросити громадян долучитися до обговорення  концепції реформи декларування доходів громадян, яке зараз відбувається на форумі офіційного веб-порталу Міндоходів. Крім того, Ви можете надіслати свої пропозиції з цього питання на електронну скриньку  bmdpi@.mail.ru

 

Ви можете залишити коментар, або посилання на Ваш сайт.