wordpress themes.

Просмотры: 99

Харківська митниця Міндоходів: орієнтир на підвищення якості митного контролю

З метою створення комфортних умов для бізнесу, зниження ризику адміністративного тиску й корупції, діяльність Харківської митниці спрямована на забезпечення ефективного митного сервісу.

Це, насамперед, включає спрощення митних процедур, впровадження сучасних інформаційних технологій із застосування інформаційних терміналів, що забезпечують прийняття в роботу митних декларацій без участі співробітників митниці, електронного декларування, що суттєво скорочує час на здійснення митного оформлення й дозволяє мінімізувати вплив людського фактору на прийняття рішень.

Одним зі шляхів реалізації митного сервісу є спрощення і прискорення митних формальностей. Так при нормативі митного оформлення митних декларацій 4 робочих години, вдалося більш ніж удвічі скоротити час оформлення митних декларацій, який на сьогодні становить у середньому 1 ч. 39 хв. При цьому рішення про проведення митного огляду приймається з урахуванням автоматизованої системи аналізу та управління ризиками (АСАУР), що практично усуває людський фактор. У 2013 році в Харківській митниці Міндоходів оглядали лише 2,5% товарів.

В Харківській митниці Міндоходів завдяки системній роботі з суб’єктами ЗЕД, акредитованими в зоні діяльності митниці, фактичний відсоток електронних митних декларацій забезпечено на рівні 87%, що відповідає середньому показнику по Україні станом на кінець 2013 року. У березні майже 97% митних декларацій у регіоні було подано в електронному вигляді, що свідчить про затребуваність електронного декларування у бізнесу.

Поряд зі спрощенням митних процедур, митниця орієнтована на підвищення якості митного контролю.

Протягом 2013 року Харківською митницею Міндоходів забезпечено надходження коштів до Державного бюджету у сумі майже 4 604  млн. грн. В ході проведення митних формальностей додатково залучено до бюджету 102,8 млн. грн., з них за рахунок контролю митної вартості товарів – 90,0 млн. грн., класифікаційної роботи – 11,2 млн. грн., контролю за визначенням країни походження – 1,6 млн. грн.

У І кварталі 2014 року митницею забезпечено надходження коштів до Державного бюджету у сумі майже 871,7 млн. грн. При цьому, додатково було залучено до державної скарбниці 29,9 млн.грн. Зокрема, за рахунок контролю митної вартості товарів – 26,3 млн.грн., класифікаційної роботи – 2,7 млн.грн. та контролю за визначенням країни походження – 0,9 млн.грн.

Ви можете залишити коментар, або посилання на Ваш сайт.