wordpress themes.

Просмотры: 93

Відповіді на запитання під час «гарячої лінії»

Богодухівською ОДПІ проведено сеанс телефонного зв’язку «гаряча лінія» з питань застосування положень Податкового кодексу в обчисленні та адмініструванні податків, подання звітності в електронному вигляді, відшкодування ПДВ, в тому числі в автоматичному режимі за участі  начальника Богодухівської ОДПІ Тетяни Світличної.

Пропонуємо вашій увазі відповіді на запитання, поставлені під час проведення телефонної лінії.

Чи дозволяється зміна напряму відшкодування ПДВ шляхом надання уточнюючого розрахунку?

Ні, не дозволяється. Порядок визначення суми податку, що підлягає сплаті (перерахуванню) до Державного бюджету України або відшкодуванню з Державного бюджету України (бюджетному відшкодуванню), та строки проведення розрахунків встановлено ст. 200 р. V Податкового кодексу України від 2 грудня 2010 року №2755-VI із змінами та доповненнями.

Платники ПДВ не мають права на складання уточнюючих розрахунків з метою зміни напряму відшкодування, оскільки зміна напряму відшкодування не може розцінюватися як виправлення помилки.

Чи є необхідність в отриманні ключів електронного цифрового підпису громадянину, який має намір подати Декларацію про майновий стан і доходи, з метою отримання податкової знижки, якщо такий громадянин не є суб’єктом господарювання, і немає зобов’язань з подачі звітності?

Громадяни мають змогу подавати декларацію про майновий стан і доходи не тільки завітавши до територіальних органів Міндоходів, а й скориставшись послугою, що розміщена на веб-порталі Міндоходів, в режимі on-line заповнити таку декларацію і, за умови наявності електронних ключів, подати її в електронному форматі. Переваги подання звітності в електронному вигляді очевидні. Це економія часу, гарантія автоматичної перевірки документів на наявність помилок, оперативність обробки отриманої інформації.

Чи має право особа при анулюванні реєстрації платника ПДВ на повернення суми ПДВ, що задекларована в рахунок зменшення податкових зобов’язань наступних податкових періодів?

Повернення суми ПДВ, яка задекларована платником податку в рахунок зменшення податкових зобов’язань наступних податкових періодів та яка залишається непогашеною податковими зобов’язаннями, що нараховані ним при анулюванні реєстрації платника ПДВ, нормами Податкового кодексу України не передбачено.

За яких умов продавець – платник ПДВ може виписати зведену податкову накладну?

Згідно з п.15 Порядку заповнення податкової накладної, затвердженого наказом Міністерства фінансів України від 01.11.11 №1379, який зареєстровано в Міністерстві юстиції України 22.11.11 за №1333/20071, у разі здійснення постачання товарів/послуг, постачання яких має безперервний або ритмічний характер при постійних зв’язках із покупцем, покупцю може бути виписана зведена податкова накладна, виходячи із визначеної у договорі періодичності оплати поставлених товарів/послуг (один раз на п’ять днів; один раз на десять днів тощо), але не рідше одного разу на місяць і не пізніше останнього дня місяця. При цьому до зведеної податкової накладної обов’язково додається реєстр товаротранспортних накладних чи інших відповідних супровідних документів, згідно з якими здійснено постачання товарів.

Як відображаються виявлені під час інвентаризації надлишки товарів?

Платник податку, який під час проведення інвентаризації у звітному періоді виявив необліковані раніше товари, придбання яких підтверджується відповідними первинними документами, має право врахувати вартість таких товарів у складі витрат при визначенні об’єкта оподаткування (з урахуванням термінів, передбачених законодавством для виправлення самостійно виявлених помилок) у разі їх використання в господарській діяльності.

Якщо придбання товарів не підтверджується відповідними первинними документами, такі товари вважаються безоплатно отриманими, а їх вартість враховується у складі доходу при обчисленні податку на прибуток.

Чи необхідно суб’єктам господарювання, які подають до органів доходів і зборів по дротових або бездротових каналах зв’язку електронні копії розрахункових документів і фіскальних звітних чеків, подавати Звіт про використання реєстраторів розрахункових операцій та книг обліку розрахункових операцій за формою № 3ВР-1 та роздруковувати фіскальні звітні чеки?

Суб’єкти господарювання, які подають до органів доходів і зборів по дротових або бездротових каналах зв’язку електронні копії розрахункових документів і фіскальних звітних чеків, не зобов’язані подавати Звіт про використання реєстраторів розрахункових операцій та книг обліку розрахункових операцій за формою № 3ВР-1.

При цьому, такі суб’єкти господарювання не звільняються від щоденного друкування та зберігання фіскальних звітних чеків.

Чи має право орган доходів і зборів відмовити суб’єкту господарювання, який належить до великих або середніх (у тому числі, коли договору про визнання електронних документів не має), у прийнятті податкової звітності на паперових носіях у випадку коли стосовно такого платника внесено запис до Єдиного державного реєстру про припинення платника податків та подано заяву за формою №8-ОПП?

Податковим кодексом України передбачено, що великі та середні підприємства подають звітність тільки засобами електронного зв’язку в електронній формі з дотриманням умови щодо реєстрації електронного підпису підзвітних осіб. Винятків із такого правила немає. У зв’язку з цим, контролюючі органи мають право відмовити суб’єкту господарювання, який належить до великих або середніх, у тому числі коли договору про визнання електронних документів не має, у прийнятті податкової звітності на паперових носіях. Це стосується також платників податків щодо яких внесено запис до Єдиного державного реєстру про припинення платника податків та подано заяву за формою № 8-ОПП.

 

 

 

Ви можете залишити коментар, або посилання на Ваш сайт.