wordpress themes.

Просмотры: 99

У травні збільшується мінімальна заробітна плата

У ДФС  України нагадують, що з 1 травня 2016 року розмір мінімальної заробітної плати складає 1450 грн. у місячному розмірі, в погодинному розмірі 8,69 грн.

Окрім, власне розмірів мінімалки змінюється мінімальний розмір єдиного соціального внеску, який підприємці платять за себе і буде складати 319 грн.

Розмір податкової соціальної пільги залишається незмінний: 689грн. – у розмірі 100 відсотків, 1033,50 грн. – у розмірі 150 відсотків,1378 грн. – у розмірі 200 відсотків. Граничний розмір доходу,який дає право на отримання ПСП – 1930 грн.

Розміри мінімальної заробітної плати на 2016 рік затверджені Законом України “Про Державний бюджет України на 2016 рік” від 25.12.2015 р. N 928-VIII.

Мінімальна заробітна плата – це законодавчо встановлений розмір заробітної плати за просту, некваліфіковану працю, нижче якого не може здійснюватися оплата за виконану працівником місячну, погодинну норму праці (обсяг робіт) (Кодекс законів про працю України, Закон України “Про оплату праці” від 24.03.1995 р. N 108/95-ВР).

 

 

Шановні керівники органів державної влади та місцевого самоврядування!

Відповідно до ст. 12 Закону України від 07.04.2011 № 3206-VII “Про засади запобігання і протидії корупції” органи ДФС здійснюють перевірку достовірності відомостей, зазначених у Деклараціях про майно, доходи, витрати і зобов’язання фінансового характеру, які особи, уповноважені на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, щороку до 1 квітня подають за місцем роботи (служби).

Відповідно до п. 5 Порядку здійснення перевірки достовірності відомостей, зазначених у декларації, затвердженого наказом Міністерства фінансів України від 13.03.2015 № 333, така перевірка здійснюється як апаратом Державної фіскальної служби України, так і територіальними органами (державними податковими інспекціями) за місцем проживання (податковою адресою) суб’єкта декларування.

При цьому, безпосередньо апаратом ДФС здійснюються перевірки на підставі отриманих копій Декларацій виключно суб’єктів декларування, перелік яких визначено пп. 1 п. 5 Порядку:

– Президента України, Голови Верховної Ради України, його Першого заступника та заступника, Прем’єр-міністра України, Першого віце-прем’єр-міністра України, Віце-прем’єр-міністра України, а також міністрів, керівників центральних органів виконавчої влади, які не входять до складу Кабінету Міністрів України, Голови Національного банку України, Голови Антимонопольного комітету України, Голови Фонду державного майна України, Голови Державного комітету телебачення і радіомовлення України, їх перших заступників, заступників;

– Генерального прокурора України, Голови Служби безпеки України, Голови Служби зовнішньої розвідки України, начальника Управління державної охорони України, Міністра фінансів України, Голови Державної фіскальної служби України, начальника податкової міліції, Міністра внутрішніх справ України, Голови Державної служби України з надзвичайних ситуацій, їх перших заступників, заступників;

– членів Вищої ради юстиції, членів Вищої кваліфікаційної комісії суддів України, Голови Державної судової адміністрації України, його першого заступника, заступника;

– Глави Адміністрації Президента України, Керівника Державного управління справами, Керівника Секретаріату Кабінету Міністрів України, Урядового уповноваженого з питань антикорупційної політики, їх перших заступників, заступників;

– членів Центральної виборчої комісії, Національної ради України з питань телебачення і радіомовлення, голів та членів національних комісій, що здійснюють державне регулювання природних монополій, державне регулювання у сферах зв’язку та інформатизації, ринків цінних паперів і фінансових послуг.

Перевірку Декларацій інших суб’єктів декларування (крім зазначених вище) здійснюють територіальні органи ДФС за місцем проживання (податковою адресою) суб’єкта декларування.

Податковою адресою платника податків – фізичної особи визнається місце її проживання, за яким вона береться на облік як платник податків у контролюючому органі (ст. 45 Податкового кодексу України).

Таким чином, для здійснення перевірки достовірності зазначених у Декларації про майно, доходи, витрати і зобов’язання фінансового характеру відомостей, відповідний орган протягом десяти днів з дня одержання Декларації повинен був надіслати її копію:

– до апарату ДФС – суб’єктів декларування, перелік яких визначено пп. 1 п. 5 Порядку;

– до територіального органу ДФС за місцем проживання суб’єкта декларування –  інших суб’єктів декларування.

Одночасно інформуємо, що адреси територіальних державних податкових інспекцій розміщені на  офіційному порталі ДФС України (www.sfs.gov.ua).

 

Пільги учасникам АТО щодо сплати податків та зборів

Для забезпечення соціального захисту та допомоги учасникам бойових дій, які захищають незалежність, суверенітет та територіальну цілісність України, і беруть безпосередню участь в антитерористичній операції, вітчизняним законодавством передбачено ряд пільг, в тому числі щодо сплати податків і зборів.

ПДФО. Щорічна разова грошова допомога

Так зокрема, не включають до загального місячного (річного) оподатковуваного доходу та не оподатковується податком на доходи фізичних осіб сума щорічної разової грошової допомоги, яку надають учасникам АТО (стаття 165 ПКУ та згідно із Законом України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту»).

ПДФО. Благодійна допомога

З метою заохочення громадян до підтримки захисників України, встановлено, що не оподатковується податком на доходи  фізичних осіб доходи учасника бойових дій під час АТО, отримані в якості благодійної допомоги.

Також, передбачається пільга і для самих благодійників – не оподатковуватимуть доходи, отримані ними для надання благодійної допомоги учасникам АТО.

Наприклад: фізична особа, яка внесена до Реєстру волонтерів антитерористичної операції отримала кошти від населення, які в  подальшому передає, бійцю АТО.  Ні у волонтера, ні у бійця АТО доходи у вигляді отриманих грошових коштів  не будуть оподатковуватись податком на доходи фізичних осіб.

Поряд з цим, не оподатковуються доходи у вигляді благодійної допомоги, наданої міжнародними благодійними організаціямиособам, що проживають на території проведення АТО або особам, які вимушено її покинули.

ПДФО. Пенсії

Крім цього, не підлягають оподаткуванню податком на доходи фізичних осіб, пенсії людей, які стали інвалідами під час АТО, а також пенсії, які надаються членам сімей загиблих у зоні АТО.

Наприклад: Податковим кодексом передбачено оподаткування податком на доходи фізичних осіб суми пенсії (у частині перевищення), якщо її розмір перевищує три розміри мінімальної заробітної плати встановленої на 1 січня звітного податкового року (у 2016 році – 4134 грн.). Якщо інваліду АТО виплачують пенсію у розмірі 6000 грн, то сума такої пенсії не підлягає оподаткуванню податком на доходи фізичних осіб.

Військовий збір

Що стосується сплати військового збору, то Податковим кодексом передбачено звільнення від оподаткування цим збором доходів у вигляді грошового забезпечення на час безпосередньої участі особи в антитерористичній операції.

Наприклад: Особі, яка перебуває у зоні АТО виплачують грошове забезпечення. То на період перебування такої особи у зоні антитерористичної операції вся сума грошового забезпечення не підлягає оподаткуванню військовим збором.

Земельний податок

Для учасників АТО також передбачена пільга щодо сплати земельного податку. Звільнення від сплати податку за земельні ділянки поширюється на одну земельну ділянку за кожним видом використання у межах граничних норм, встановлених статтею 281 ПКУ.

Наприклад: для будівництва індивідуальних гаражів – не більш як
0,01 гектара, а для ведення особистого селянського господарства – у розмірі не більш як 2 гектари.

Податок на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки

Що стосується місцевих податків, то місцевими радами можуть надаватися пільги щодо їх сплати. Так, наприклад, рішенням Київської міської ради була встановлена пільга щодо сплати податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки для квартир/житлових будинків, що належать учасникам АТО або сім’ям загиблих учасників.

Наприклад: фізичним особам надається пільга щодо сплати  податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки, а саме: база об’єкта оподаткування  житлової нерухомості  зменшується: для квартири – на 60 кв. метрів,  для житлового будинку – на 120 кв. метрів.

На всю площу квартири/житлового будинку зменшується база оподаткування об’єкта, що належить учаснику антитерористичної операції та членам сімей загиблих учасників антитерористичної операції на праві власності, але не більше одного об’єкта.

Податок на додану вартість

Також, положенням Податкового кодексу встановлено, звільнення від оподаткування  податком на додану вартість операції з ввезення на митну територію України та постачання на митній території України шоломів, бронежилетів та інших спецзасобів захисту, оптичних приладів для зброї, а також ліків і медикаментів, призначених для учасників АТО, чиє здоров’я було порушене.

Наприклад: Підприємство імпортує бронежилети, які передає учасникам АТО. Операція з ввезення на митну територію таких бронежилетів звільняється від оподаткування ПДВ.

Податкова звітність

Якщо особа не змогла вчасно подати податкову звітність через те, що вона перебувала у зоні АТО або на цій території розташоване її підприємство, вона звільняється від відповідальності, оскільки АТО є форс-мажорною обставиною. Але даний факт обов’язково повинен бути засвідчений Торгово-промисловою палатою, яка видає відповідне свідоцтво.

Пільги для мобілізованих фізичних осіб – підприємців

Фізичні особи – підприємці, особи, які провадять незалежну професійну діяльність – призвані на військову службу під час мобілізації або залучені до виконання обов’язків щодо мобілізації за посадами, передбаченими штатами воєнного часу, на весь період їх військової служби звільняються від обов’язку нарахування, сплати та подання податкової звітності з податку на доходи фізичних осіб та єдиного податку.

Якщо зазначені особи мають найманих працівників і на строк своєї військової служби уповноважують іншу особу на виплату найманим працівникам заробітної плати та/або інших доходів, то обов’язок з нарахування та утримання податку на доходи фізичних осіб з таких виплат на строк військової служби самозайнятої особи несе ця уповноважена особа.

Податок на доходи фізичних осіб, що був нарахований та утриманий уповноваженою особою з таких виплат фізичним особам, сплачується до бюджету демобілізованою самозайнятою особою протягом 180 календарних днів з першого дня її демобілізації без нарахування штрафних і фінансових санкцій.

Податкова звітність про суми податку, нарахованого та утриманого протягом строку військової служби самозайнятої особи уповноваженою особою з найманих працівників, подається демобілізованою самозайнятою особою, без нарахування штрафних і фінансових санкцій

Єдиний внесок, мобілізація

Платники єдиного внеску, призвані на військову службу під час мобілізації або залучені до виконання обов’язків щодо мобілізації за посадами, передбаченими штатами воєнного часу, на весь строк їх військової служби звільняються від нарахування, обчислення, сплати єдиного внеску та ведення обліку.

Підставою для такого звільнення є заява фізичної особи – підприємця та копія військового квитка або копія іншого документа, виданого відповідним державним органом, із зазначенням даних про призов такої особи на військову службу за призовом під час мобілізації, на особливий період, які подаються до органу ДФС фізичною особою – підприємцем протягом 10 днів після її демобілізації.

Якщо платник єдиного внеску має найманих працівників і на строк своєї військової служби за призовом під час мобілізації, на особливий період, уповноважує іншу особу на виплату найманим працівникам заробітної плати та/або інших доходів, його зобов’язання здійснює такауповноважена особа.

Єдиний внесок, що був нарахований уповноваженою особою з таких виплат, сплачується до бюджету демобілізованою фізичною особою – підприємцем протягом 180 календарних днів з першого дня її демобілізації без нарахування штрафних і фінансових санкцій. При цьому демобілізована фізична особа – підприємець у заяві зазначає дані про нарахований єдиний внесок на суму таких виплат уповноваженою особою протягом строку військової служби фізичної особи – підприємця.

Звітність про нарахований єдиний внесок протягом строку військової служби фізичної особи – підприємця уповноваженою особою на суми виплат найманим працівникам та іншим особам подається демобілізованою фізичною особою – підприємцем без нарахування штрафних і фінансових санкцій.

Для платників єдиного внеску призваних на військову службу під час мобілізації або залучених до виконання обов’язків щодо мобілізації за посадами, передбаченими штатами воєнного часу, на весь строк їхньої військової служби зупиняється застосування норм статті 25 Закону України «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування» в якій передбачені заходи впливу та стягнення.

 

 

Електронний кабінет надає платникам податків можливість працювати з органами фіскальної служби дистанційно

Електронний кабінет – це персональне автоматизоване робоче місце платника податків, доступ до роботи в якому здійснюється з будь-якого комп’ютера, підключеного до Інтернету, шляхом аутентифікації з використанням електронного цифрового підпису та авторизації такого платника податків.

Користувачами Електронного кабінету є юридичні особи та самозайняті особи, фізичні особи-підприємці та особи, які провадять незалежну професійну діяльність.

Електронний кабінет надає платникам податків можливість працювати з органами фіскальної служби дистанційно в режимі реального часу, а саме: подавати декларації з використанням електронного цифрового підпису та переглядати подану та / або сформовану податкову звітність; отримувати нагадування про терміни подання звітності та сплати податків, зборів; отримувати інформацію про особисті реєстраційні дані; подавати заяви і отримувати в електронному вигляді довідки про відсутність заборгованості; вести в електронному вигляді Книги обліку доходів і витрат; переглядати інформацію про стан своїх розрахунків з бюджетом, зокрема, про заборгованість по сплаті податків, зборів, ЄСВ тощо.

Робота в Електронному кабінеті виключає можливість помилки в обов’язкових реквізитах поданої декларації та випадки подання звітності не в повному обсязі. З його допомогою можна перевірити звіт на наявність арифметичних помилок, зберегти форму звіту в режимі “Чернетки” і використовувати її при створенні наступних звітів. Також Електронний кабінет надає можливість імпорту з бухгалтерських програм (наприклад, 1-С) сформованої електронної звітності, перетворення її в пакет документів з подальшим направленням до органів фіскальної служби. Через Електронний кабінет можна отримати квитанції про прийняття органами фіскальної служби спрямованого звіту протягом декількох хвилин.

Станом на сьогодні ДФС України доопрацьовано електронний сервіс «Електронний кабінет платника» (оновлена версія), на даний час доступні наступні можливості для платників податків без використання клієнтського забезпечення:

– підготувати, заповнити та надіслати податкову звітність в електронному вигляді;

– переглядати дані картки особового рахунка про стан розрахунків з бюджетом (нараховано, сплачено, переплата, податковий борг, штрафні (фінансові) санкції, пеня);

– формувати та заповнювати платіжні документи щодо сплати податків, зборів та інших платежів до бюджету;

– здійснювати сплату податків, зборів та інших платежів до бюджету за допомогою банківських систем типу Інтернет-банкінг;

– здійснювати офіційне листування з органами ДФС України з питань оподаткування, отримувати консультаційні послуги (у режимі реального часу або за попередньо надісланими питаннями), замовляти та отримувати адміністративні послуги;

– оперативно переглядати актуальні, а також архівні відомості, які надано платником податків або сформовано на підставі наданих ним до ДФС документів (дані обліку, дані щодо об’єктів оподаткування, інформацію про результати перевірок, інформацію про доходи фізичної особи тощо).

Додатково повідомляємо, що вхід до Електронного кабінету платника податків здійснюється шляхом авторизації на веб-ресурсі за допомогою електронного цифрового підпису.

Декларацію про доходи громадяни можуть відправити до фіскального органу електронною поштою

У рамках кампанії декларування доходів громадян ДФС доопрацьовано електронний сервіс «Електронний кабінет платника» (оновлена версія) в частині надання можливості підготувати, заповнити та надіслати декларацію про майновий стан і доходи фізичних осіб (далі – Декларація) в електронному вигляді.

У відкритій частині електронного сервісу «Електронний кабінет платника» (оновлена версія) можна заповнити, зберегти та роздрукувати декларацію, а у закритій частині (особистий кабінет) платник може подати декларацію в електронному вигляді з використанням електронного цифрового підпису (ЕЦП). Безкоштовно отримати ЕЦП можна в акредитованому центрі сертифікації ключів Інформаційно-довідкового департаменту ДФС (АЦСК ІДД)

Матеріали роз’яснювального характеру з питань декларування громадянами доходів розміщені на офіційному веб-порталі ДФС в банері «Декларування доходів громадян» (http://sfs.gov.ua/deklaruvannya-dohodiv-gromadyan-2016/).

Станом на 25/04/2016року  1216 мешканці Богодухівського та Краснокутського районів задекларували свої доходи на суму 14,6 млн. грн.,  нараховано ПДФО 1,2 млн. грн., військового збору – 210,5 тис. грн. З задекларованих сум сплачено ПДФО – 436 тис. грн., військового збору – 78,3 тис грн.

 

 

Плануєте торгувати пальним – зареєструйтесь в органах ДФС

Суб’єкти господарювання, які здійснюють роздрібну торгівлю підакцизними товарами – пальним – сплачують акцизний податок у розмірі 0,042 євро за кожний літр реалізованого (відпущеного) товару. Особи, які здійснюватимуть реалізацію пального, підлягають обов’язковій реєстрації як платники податку

Звертаємо увагу, що зареєструватись необхідно до початку здійснення реалізації пального. Реєстрація здійснюється на підставі подання відповідної заяви до контролюючого органу за місцезнаходженням юридичної особи або місцем проживання фізичної особи – підприємця. Заява має бути надана не пізніше ніж за три робочі дні до початку здійснення реалізації пального.

Нагадуємо, що роздрібна торгівля – це вид економічної діяльності в сфері товарообігу, що охоплює купівлю-продаж товарів кінцевому споживачеві та надавання йому торговельних послуг. Згідно норм законодавства роздрібний продаж нафтопродуктів здійснюється через мережу автозаправних станцій, що призначені для відпуску споживачам нафтопродуктів. Продаж нафтопродуктів (крім бензину, дизельного палива, скрапленого вуглеводневого газу) у дрібній розфасовці здійснюється також через спеціалізовані магазини, що продають товари господарського вжитку.

Забороняється продаж бензину, дизельного палива та скрапленого вуглеводневого газу безпосередньо з автоцистерн, а також приватними особами у каністрах та іншій тарі.

Надходження  станом на 25/04/2016р. від платників податків Богодухівської ОДПІ акцизного податку становлять 1,7 млн. грн.

 

 

Легалізації заробітної плати альтернативи немає

Актуальною темою сьогодення є боротьба з виплатою заробітної плати у «конвертах». Підприємства, установи, організації та громадяни – суб’єкти підприємницької діяльності, при виплаті заробітної плати повинні дотримуватись чинного законодавства, нести відповідальність за навмисне ухилення від сплати податків і порушення норм законодавства щодо виплати заробітної плати.

Бажаючи уникнути зайвих, на їхню думку, витрат, не чесні роботодавці  видають працівникам зарплату готівкою. У цьому випадку йдеться про „тіньові” заробітки, з яких не утримуються податки та не здійснюються відрахування до Пенсійного фонду. Це негативно впливає на економіку країни та на самого працівника. А працівники, іноді свідомо погоджуються на пропозицію роботодавців отримувати офіційну (часто мінімальну) та неофіційну (значно вище мінімальної) зарплатню.

Дуже важливо, щоб громадяни усвідомили, що їх згода отримувати зарплату „в конвертах” позбавляє їх соціального захисту. Адже пенсію вони матимуть тільки з офіційно нарахованої суми заробітної плати.

Деякі підприємства мають в обороті десятки мільйонів гривень, при цьому їх працівники задовольняються «мінімалками». Така ситуація неприпустима. Керівники підприємств мають дбати про добробут та захищеність у майбутньому своїх працівників, виплачуючи зарплати  не нижчі середньообласного рівня. Суспільство має зрозуміти, що легалізації заробітної плати альтернативи немає.

 

Про виплату зарплати у “конвертах” повідомляйте податкову

Богодухівська ОДПІ черговий раз нагадує працедавцям на неприпустимість виплати заробітної плати менше встановленого законодавством рівня. Економлячи сьогодні  на «білій» зарплаті, ви тим самим крадите і у себе, і у своїх дітей можливість жити у правовій державі, економічно розвиненій та зі стабільно прогнозованим майбутнім.

Шановні мешканці, якщо роботодавець не оформив з вами трудові відносини, або виплачує заробітну плату в розмірі нижче законодавчо встановленого рівня чи в “конвертах”, повідомляйте про такі факти до Богодухівської ОДПІ за телефоном (0258) 3-33-01.

Нагадуємо, що з 1 січня 2016 року, відповідно до Закону України  від 25.12.15 № 928-VIII “Про Державний бюджет України на 2016 рік”, розмір мінімальної заробітної плати  та прожиткового мінімуму для працездатних осіб становить 1378 гривень.

Цим Законом  передбачено подальше поетапне збільшення мінімальної заробітної плати, а саме з 1 травня – 1450 грн., з 1 грудня – 1550 грн . Водночас, навантаження на заробітну плату у 2016 році зменшено майже вдвічі, тобто роботодавці будуть сплачувати 22% єдиного соціального внеску від нарахованої зарплати, а працівники, що сплачували 3,6% ЄСВ із заробітної плати у минулому році – в цьому році звільнені від сплати ЄСВ.

 

Про підсумки кампанії декларування доходів громадян 2016 – під час інтерв’ю

З 1 січня цього року стартувала кампанія декларування доходів громадян, отриманих у 2015 році. Надходження податку на доходи фізичних осіб від сплати задекларованих громадянами доходів є одним із резервів наповнення місцевого бюджету. Таким чином, подаючи декларацію та сплачуючи податок, мешканці Богодухівського та Краснокутського районів підтримують саме місцевий бюджет, який формує соціальну політику регіону. Про особливості та тенденції деклараційної кампанії в інтерв’ю з головю комісії з реорганізації Богодухівської ОДПі Наталею Костенко.

 

 Чи є якісь відмінності у нинішньому році при поданні декларацій про доходи?

– Справді, цьогорічна кампанія декларування доходів громадян відрізняється від попередніх і пов’язане це ось з чим. У зв’язку з набранням чинності з 01.01.2015 року норми Закону України № 71 «Про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких законодавчих актів України щодо податкової реформи» щодо поширення на фізичних осіб порядку оподаткування доходів військовим збором, за результатами 2015 року фізичні особи визначають податкові зобов’язання як з податку на доходи фізичних осіб, так і військового збору.  З цією метою, з 1 січня 2016 року введено в дію нову декларацію, форма якої затверджена наказом Міністерства фінансів України від 02.10.2015р. № 859.

– Нагадайте, хто саме зобов’язаний подавати податкову декларацію?

– Обов’язково треба подати декларацію тим громадянам, які отримували протягом 2015 року доходи не від податкових агентів (тобто від фізичної особи, яка не має статусу суб’єкта підприємницької діяльності або не є особою, яка здійснює незалежну професійну діяльність), іноземні доходи, доходи від здійснення операцій з інвестиційними активами (продаж цінних паперів, корпоративних прав та інше), доходи у вигляді виграшів чи подарунків, а також інші доходи, які не були оподатковані протягом року за місцем виплати доходу, але не є звільненими від оподаткування.

З метою виявлення потенційних декларантів органи ДФС отримують дані від агентств нерухомості, сільських (селищних) рад, житлово-комунальних господарств та нотаріальних контор про громадян, які надають різного роду послуги, продають нерухоме майно або транспортні засоби,  здають в оренду житло. Крім того,  органи ДФС аналізують інформацію про засновників підприємств, відстежують оголошення в місцевих ЗМІ тощо.

–  Який кінцевий термін подання декларації?

– Відзвітувати про свої доходи, отримані торік, громадяни повинні були до 1 травня 2016 року, а сплатити податок – до 1 серпня цього ж року. Якщо ж громадянин має бажання подати декларацію для отримання податкової знижки, то це можна зробити до 31 грудня 2016 року.

– Якщо громадяни, наприклад, не встигли відзвітувати за минулий рік, чи можна це зробити зараз і де можна в Інтернеті знайти бланк декларації і як її краще подати?

– Відповідальність за неподання або несвоєчасне подання громадянами декларацій про доходи чи включення до декларацій перекручених даних, тягне за собою попередження або накладення штрафу у розмірі від трьох до восьми неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (51-136 грн.). Повторне (протягом року)  порушення тягне за собою  штраф у розмірі від п’яти до восьми неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.

Слід урахувати, що дані декларацій перевіряються. Якщо буде виявлено розбіжності між виплаченим і задекларованим доходом, на платника чекає документальна перевірка.

На веб-порталі ДФС функціонують електронні сервіси «Заповнення декларації громадянами»  та «Отримання відомостей з Державного реєстру фізичних осіб – платників податків про суми виплачених доходів та утриманих податків у електронному вигляді з використанням електронного цифрового підпису» за допомогою, яких платник має можливість подати декларацію в електронному вигляді зі свого персонального комп’ютера. Але для цього необхідно мати електронний цифровий підпис, який безкоштовно можна отримати в представників Акредитованого центру сертифікації ключів, що знаходяться в приміщенні Прилуцької ОДПІ на 1 поверсі, каб. № 6.

Також, зразки заповнення декларацій розміщено на інформаційних стендах в Центрі обслуговування платників та на веб – порталі ДФС.

– У яких випадках податкова декларація про майновий стан і доходи не подається?

– Відповідно до норм Податкового кодексу України платники податку – фізичні особи, які не є суб’єктами підприємництва і особами, що провадять незалежну професійну діяльність, подають до 1 травня року, що настає за звітним податкову декларацію про майновий стан і доходи .

Згідно із пунктом 179.2 статті 179 Податкового кодексу обов’язок платника податку щодо подання податкової декларації вважається виконаним і податкова декларація не подається, якщо такий платник податку отримував доходи:

– від податкових агентів, які згідно із розділом ІV «Податок на доходи фізичних осіб» Кодексу не включаються до загального місячного (річного) оподатковуваного доходу;

– виключно від одного податкового агента незалежно від виду та розміру нарахованого (виплаченого, наданого) доходу, крім випадків, прямо передбачених цим розділом;

– від операцій продажу (обміну) майна, дарування, при нотаріальному посвідченні договорів за якими був сплачений податок на доходи фізосіб;

– у вигляді об’єктів спадщини, які оподатковуються за нульовою ставкою податку та/або з яких сплачено податок;

– від двох і більше податкових агентів, і при цьому загальна річна сума оподатковуваних доходів, нарахованих (виплачених, наданих) такими податковими агентами не перевищує ста двадцяти розмірів мінімальної заробітної плати, встановленої законом на 1 січня звітного податкового року (тобто  146160 гривень).

– Якщо хтось отримав спадщину від матері, чи потрібно її декларувати?

– Ні, не потрібно. Якщо у 2015 році платник податків отримав додаткові доходи лише у вигляді спадщини від членів сім’ї, які відносяться до першого ступеня споріднення (батьки, чоловік або дружина, діти, у тому числі усиновлені), декларація про майновий стан та доходи, отримані у минулому році, не подається.

Cпадкоємці, які отримали спадщину від членів сім’ї першого ступеня споріднення, що оподатковуються за нульовою ставкою податку на доходи фізичних осіб, не зазначають суму такого доходу в річній податковій декларації. Обов’язок платника податку щодо подання податкової декларації в даному випадку вважається виконаним.

– Чи потрібно подавати декларацію, якщо  громадянин здає в оренду квартиру?

– Якщо у 2015-му громадянин здавав свою квартиру в оренду, то податок на доходи фізосіб він мав сплачувати щоквартально, а декларацію слід подати до 1 травня 2016 року.

Такий дохід підлягає оподаткуванню податком на доходи за ставками 15% та/або 20% та військовим збором за ставкою 1,5%.

Ставку 15% застосовують, якщо загальна сума доходів, отриманих у звітному податковому місяці не перевищує десятикратний розмір мінімальної зарплати, встановленої законом на 1 січня звітного податкового року (тобто в 2015 р. – 12180 грн); 20% – з суми, що перевищує зазначений десятикратний розмір.

Відповідальність за нарахування та сплату (перерахування) податку до бюджету несе громадянин, який здає майно в оренду. Такий громадянин самостійно нараховує та сплачує податок на доходи та військовий збір до бюджету протягом 40 календарних днів, наступних за останнім днем звітного кварталу. Сума отриманого доходу, сума сплаченого протягом року податку та нарахованого податкового зобов’язання відображаються у річній податковій декларації, яка подається до 1 травня року, що настає за звітним. Декларацію слід подати до органу ДФС за податковою адресою платника податку.

– Якщо людина продала будинок, який був у власності вже кілька років, чи треба подавати декларацію?

– Враховуючи те, що дохід, отриманий фізичною особою у звітному календарному році від продажу (обміну) нерухомого майна не частіше одного разу протягом звітного податкового року, яке перебувало у власності понад три роки, не оподатковується, подавати декларацію про майновий стан і доходи не обов’язково.

– Держава не тільки збирає податки, але й повертає. Хто має право на податкову знижку?

 Метою декларування доходів фізичних осіб є не тільки сплата податку, а й повернення сум податку на доходи фізичних осіб, надмірно сплаченого з їх заробітної плати в минулому році. Подання декларації про доходи для багатьох жителів Прилуччини стало реальним шансом повернути зайво сплачені суми податку. Громадяни можуть подати декларацію за власним бажанням, скориставшись правом на податкову знижку.

Податкова знижка – документально підтверджена сума витрат платника податку у зв’язку з придбанням товарів (робіт, послуг) у резидентів, на яку дозволяється зменшення його загального річного оподатковуваного доходу, одержаного за наслідками такого звітного року у вигляді заробітної плати, у випадках, визначених цим Кодексом.

До податкової знижки включаються фактичні витрати, підтверджені відповідними платіжними та розрахунковими документами, зокрема квитанціями, фіскальними або товарними чеками, прибутковими касовими ордерами, копіями договорів, що ідентифікують продавця.

У складі податкової знижки враховуються витрати на навчання платника податку і членів його сім’ї першого ступеня споріднення, витрати на довгострокове страхування життя, витрати на усиновлення дитини, відсотки по іпотечному кредитуванню, витрати на штучне запліднення, а також благодійні внески неприбутковим організаціям.

Сума знижки обмежена розміром заробітної плати, одержаної протягом звітного 2015 року. Крім того, податкова знижка може бути нарахована виключно резидентом України, що має реєстраційний номер облікової картки платника податку.

По кожній отриманій декларації на податкову знижку буде зроблений перерахунок сплаченого податку. Зайво сплачені суми у 60-денний термін перераховуються платнику через відділення Державного казначейства.

Подати декларацію для отримання податкової знижки можна до 31 грудня 2016 року.

– Наталія Юріївно, що хочете сказати на завершення розмови ?

Хочу подякувати всім, хто вже задекларувати свої доходи. А тим, хто ще не встиг цього зробити, нагадую, що до 1 травня поточного року потрібно подати декларацію про майновий стан і доходи. В разі виникнення будь – яких питань щодо порядку заповнення декларації можна звернутися до Центру обслуговування платників ОДПІ та проконсультуватися з фахівцями інспекції.

Станом на 25/04/2016року  1216 мешканці Богодухівського та Краснокутського районів задекларували свої доходи на суму 14,6 млн. грн..,  нараховано ПДФО 1,2 млн. грн., військового збору – 210,5 тис. грн. З задекларованих сум сплачено ПДФО 436 тис. грн., військового збору78,3 тис грн.

            Раджу також, подавати декларацію завчасно, а не в останні дні деклараційної кампанії, адже це дасть можливість уникнути будь – яких незручностей.     

Ви можете залишити коментар, або посилання на Ваш сайт.