wordpress themes.

Просмотры: 105

«Тонкощі» оподаткування нерухомості

Як зазначила заступник начальника Богодухівської ОДПІ Валентина Жилко: « З 1 січня 2014 року набула чинності законодавча норма Податкового кодексу України про обов`язкове оподаткування нерухомого майна, відмінного від земельної ділянки. До кінця минулого року платники податків повинні були провести звірки майнових даних з територіальними органами Міндоходів.»

Об`єктом оподаткування є квартири і будинки, що перевищують площу в 120 кв. м і 250 кв. м відповідно. Квартири і будинки меншої площі є предметом податкової пільги.

Підлягає оподаткуванню сумарна площа квартири і будинку, якщо вона перевищує 370 кв. м. Ставка податку становить 1% від мінімальної зарплати для сумарної площі нерухомості від 370 кв. м до 740 кв. м і 2,7% – якщо вона перевищує 740 кв. м.

При цьому власне податок нараховується на кількість метрів, що перевищує пільгове, не оподатковуване податком, значення.

Пільга зі сплати податку знімається відразу ж, як тільки буде доведено факт отримання доходів із нерухомості – від здачі її в оренду, лізинг або використання в комерційних цілях.

До 1 липня 2014 року орган Міндоходів має визначити суму податку, необхідного до сплати, і вручити платникам податків повідомлення про суму нарахованого податку із зазначенням платіжних реквізитів. Платіжний документ видається на кожен об`єкт оподаткування.

Ви можете залишити коментар, або посилання на Ваш сайт.