wordpress themes.

Просмотры: 114

Сплата ЄСВ фізособами-підприємцями

«Минуло два роки, відколи запроваджено сплату єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування (далі ЄСВ), яке замінило сплату внесків до чотирьох фондів. З того часу відбулося чимало законодавчих змін» – зазначає начальник управління доходів і зборів з фізичних осіб Богодухівської ОДПІ Тетяна Ладуренко.

Тепер фізичні особи-підприємці, що застосовують загальну систему оподаткування, та особи, які займаються незалежною професійною діяльністю, сплачують єдиний внесок у розмірі 34,7% від суми доходу (прибутку), отриманого від діяльності, що підлягає обкладенню податком на доходи фізичних осіб. При цьому сума єдиного внеску не може бути меншою за розмір мінімального страхового внеску за місяць, у якому отримано дохід (прибуток). Сплачувати ЄСВ такі платники повинні за календарний рік до 10 лютого наступного року. Протягом року до 15 березня, 15 травня, 15 серпня та 15 листопада  сплачується єдиний внесок у вигляді авансових платежів у розмірі 25% річної суми єдиного внеску. Фізичні особи-підприємці, які перебувають на загальній системі оподаткування, сплачують єдиний внесок на загальних підставах.

Для фізичних осіб-підприємців, які обрали спрощену систему оподаткування, розмір єдиного внеску становить 34,7% суми, що визначається такими платниками самостійно. Разом з тим, він не може бути більше максимальної величини бази нарахування єдиного внеску та менше розміру мінімального страхового внеску, який визначається як добуток мінімального розміру  заробітної плати на 34,7%.  Підприємці сплачують ЄСВ за періоди в яких були платниками єдиного податку, незалежно від того, отримували вони дохід у цей період чи ні. Термін сплати єдиного внеску, нарахованого за календарний квартал, до 20 чиcла місяця, що настає за кварталом, за який сплачується єдиний внесок. Згідно з частиною четвертою ст.4 Закону про ЄСВ звільняються від сплати єдиного внеску за себе фізичні особи-підприємці, які обрали спрощену систему оподаткування, якщо вони є пенсіонерами за віком або інвалідами та отримують відповідно до закону пенсію або соціальну допомогу.

За несплату або несвоєчасну сплату ЄСВ до платників застосовується штраф у розмірі 10% несвоєчасно сплачених сум та нараховується пеня  0,1% за кожний день прострочення платежу.

Ви можете залишити коментар, або посилання на Ваш сайт.