wordpress themes.

Просмотры: 263

Сплата податку при продажі нерухомості

Дохід фізичної особи від продажу об’єктів нерухомості оподатковуються податком на доходи за ставкою 5 відсотків. Цей момент варто знати тим громадянам, котрі у минулому році продавали нерухоме майно. До 1 травня 2014 року вони зобов’язані відзвітуватися про доходи від продажу нерухомості і сплатити визначену законом суму податку.

Якщо ж  продавцем нерухомості на території України був   нерезидент, ставка податку за продану нерухомість зростає до 15 (17 відсотків залежно від суми договору купівлі – продажу чи оцінки.

Слід зазначити, що база оподаткування податком на доходи –  ціна, зазначена в договорі купівлі-продажу, але вона не може бути  нижче оціночної вартості такого об’єкта, розрахованої органом, уповноваженим здійснювати таку оцінку відповідно до закону (п.172.3 ст.172 Податкового кодексу України).

Якщо договір купівлі – продажу відбувається між фізичними особами, податок на доходи  від продажу нерухомого майна сплачує продавець до нотаріального посвідчення такого договору ( абз. «а» п.172.5 ст.172 ПКУ). Коли ж покупець нерухомості – юридична особа або фізична особа  – підприємець, то саме вони виступають податковими агентами і при цьому  утримують і перераховують податок.

Однак, не оподатковується дохід фізичної особи ( як резидента, так і нерезидента) від продажу нерухомості в разі одночасного виконання трьох умов передбачених п.172.1 ст. 172 ПКУ, зокрема:

– продається житловий будинок, квартира або їх частина, кімната, садовий (дачний) будинок (включаючи земельну ділянку, на якій розташовано такі об’єкти, господарсько –побутові будівлі та споруди), а також земельна ділянка, розмір якої не перевищує норм безоплатної передачі землі, встановлених ст.121 Земельного кодексу України залежно від її призначення;

– продаж одного з перелічених об’єктів – перший у звітному календарному році;

– нерухомість, що реалізується, перебуває у власності фізичної особи протягом періоду, що перевищує три роки (якщо об’єкт отримано у спадщину, виконання цієї умови не вимагається).

Коли всіх вищезазначених умов дотримано, продавцеві не доведеться сплачувати податок і подавати Декларацію.

Описані умови діють не лише під час укладення договору купівлі – продажу нерухомості, а й у ситуаціях будь – якої передачі права власності на об’єкт нерухомості майна, крім його успадкування та дарування (п.172.8 ст.172 ПКУ).

Ви можете залишити коментар, або посилання на Ваш сайт.