wordpress themes.

Просмотры: 119

Спадкоємці першого ступеня споріднення декларацію про майновий стан і доходи не подають

«У разі отримання спадщини від членів сім’ї першого ступеня споріднення, відповідно до Податкового кодексу України, вартість успадкованої власності оподатковується за нульовою ставкою податку на доходи фізичних осіб і, відповідно, дані суми не відображаються в декларації про майновий стан і доходи»,- проінформувала заступник начальника Богодухівської ОДПІ Валентина Жилко.

При цьому, фізична особа, яка отримує спадщину від члена сім’ї другого ступеня споріднення, сплачує податок на доходи фізичних осіб за ставкою 5 відсотків від вартості успадкованого майна.

Якщо майно успадковується  фізичною особою, яка має статус дитини-сироти, але якій виповнилось 18 років, від члена родини другого ступеня споріднення, то вартість об’єкта спадщини також підлягає оподаткуванню за ставкою 5 відсотків.

Тому що, у разі досягнення нею повноліття, така особа втрачає статус дитини, дитини-сироти або дитини, позбавленої батьківського піклування. Неповнолітньою вважається дитина у віці від чотирнадцяти до вісімнадцяти років.

Відповідальними за сплату податку на доходи фізичних осіб до бюджету є особи, які отримали спадщину.

Нормами пп. 14.1.263 п. 14.1 ст. 14 розділу І Податкового кодексу України визначено, що членами сім’ї фізичної особи  першого ступеня споріднення вважаються її батьки, чоловік або дружина, діти, у тому числі усиновлені.

Ви можете залишити коментар, або посилання на Ваш сайт.