wordpress themes.

Просмотры: 63

Щодо можливості ведення книги обліку доходів і витрат в електронному вигляді

Електронні сервіси обслуговування платників податків створюються перш за все для зручності ведення бізнесу. Міністерство доходів і зборів України з початку 2014 року впровадило ще один інноваційний електронний сервіс.

«Фізичні особи – підприємці на загальній системі оподаткування отримали можливість ведення книги обліку доходів і витрат в електронному вигляді. З цією метою в «Електронному кабінеті платника податків» передбачено режим «Ведення книги обліку доходів і витрат в електронному вигляді та формування податкової декларації»,- зазначила начальник управління доходів і зборів з фізичних осіб Тетяна Ладуренко.

У разі обрання такого способу ведення Книги підприємцю необхідно звернутись до Центру обслуговування платників та укласти договір на отримання посиленого сертифікату відкритих ключів електронного цифрового підпису. Далі за допомогою електронного ключа у сервісі «Електронний кабінет платника податків» у режимі «Ведення Книги обліку доходів і витрат в електронному вигляді та формування податкової декларації» необхідно сформувати заяву на реєстрацію Книги й надіслати її до податкової інспекції засобами електронного зв’язку.

Богодузівська ОДПІ реєструє таку заяву на реєстрацію Книги у реєстрі поданих заяв і протягом трьох робочих днів формує та надсилає платнику повідомлення про реєстрацію Книги із зазначенням її реєстраційного номера та дати реєстрації.

Нагадуємо, що фізичні особи – підприємці на загальній системі оподаткування зобов’язані зареєструвати нові книги обліку доходів та витрат в податковому органі за місцем своєї реєстрації. Ведення книги обліку доходів і витрат є обов’язковим. У ній за підсумком робочого дня здійснюються записи про отримані доходи та документально підтверджені витрати.

 

Ви можете залишити коментар, або посилання на Ваш сайт.