wordpress themes.

Просмотры: 108

Щодо добровільної сплати єдиного внеску

Відповідно до статті 10 Закону України від 08.07.2010 року № 2464 “Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування” (далі – Закон 2464) право на добровільну сплату єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування (далі – єдиний внесок) мають такі категорії громадян:

– фізичні особи (договір укладений у поточному періоді строком не менше одного року та/або одноразову сплату за попередні періоди, в т. ч. за період з 1 січня 2004 року по 31 грудня 2010 року, фізичною особою: – пенсійне страхування  33,2%).

– фізичні особи – підприємці (спрощена або загальна система оподаткування) та особи, які забезпечують себе роботою самостійно – займаються незалежною професійною діяльністю: у загальнообов’язковому державному соціальному страхуванні у зв’язку з тимчасовою втратою працездатності та витратами,
зумовленими     похованням,     єдиний   внесок       встановлюється у  розмірі 36,6 %; у загальнообов’язковому державному соціальному страхуванні від нещасного випадку на виробництві та професійного захворювання, які     спричинили     втрату     працездатності,     єдиний     внесок     встановлюється  у розмірі 36,21%.

У разі бажання зазначених осіб бути застрахованими за всіма видами загальнообов’язкового державного соціального страхування (пенсійним, на випадок безробіття, у зв’язку з тимчасовою втратою працездатності та витратами, зумовленими похованням, від нещасного випадку на виробництві та професійного захворювання, які спричинили втрату працездатності) єдиний внесок встановлюється у розмірі 38,11 відсотка визначеної для цієї категорії осіб бази нарахування єдиного внеску.

– члени фермерського господарства, особистого селянського господарства:

загальнообов’язкове державне соціальне страхування на випадок безробіття (1,5%); у зв’язку з тимчасовою втратою працездатності та витратами, зумовленими похованням (1,9%); від  нещасного  випадку  на  виробництві  та  професійного  захворювання,  які спричинили втрату працездатності (1,51%); пенсійне страхування (33,2%).

– громадяни України, які працюють за межами України:

загальнообов’язкове державне соціальне страхування на випадок безробіття (1,5%); соціальне  страхування,  у зв’язку  із тимчасовою  втратою  працездатності та витратами, зумовленими похованням (1,9%); пенсійне страхування (33,2%).

Для осіб, визначених пунктами 1, 3, 4, які виявили бажання брати участь у в одному з видів загальнообов’язкового державного соціального страхування, розмір Єдиного внеску визначається у таких відсотках до бази нарахування:

загальнообов’язкове  державне  соціальне  страхування   на  випадок  безробіття
(1,5%); у  зв’язку  з тимчасовою  втратою працездатності та витратами, зумовленими похованням (1,9%); від нещасного  випадку  на виробництві та професійного  захворювання,  які спричинили втрату працездатності (1,51%);    пенсійне страхування (33,2%).

Для осіб, визначених пунктами 1, 3, 4, які виявили бажання брати участь у  декількох видах загальнообов’язкового державного соціального страхування, єдиний внесок встановлюється у розмірі, визначеному частиною 11 статті 8 Закону 2464, а саме 34,7%, 36,6%, 36,21% (крім осіб, визначених пунктом 4), 38,11% (крім осіб, визначених пунктом 4) та розподіляється відповідно до частини 23 статті 8 Закону 2464.

Нарахування єдиного внеску здійснюється в межах максимальної величини бази нарахування єдиного внеску та не може бути меншою за розмір мінімального страхового внеску.

Особи, визначені у пунктах 1-4,  ст. 10 Закону 2464 подають до органів доходів і зборів за місцем проживання заяву про добровільну участь у системі загальнообов’язкового державного соціального страхування, в якій зазначають, у якому виді загальнообов’язкового державного соціального страхування вони бажають брати участь та надають копії відповідних документів.

«Більш детальну інформацію із зазначеного питання можна отримати на офіційному веб-порталі Міністерства доходів і зборів України за адресою: minrd.gov.ua або звернувшись до Інформаційно-довідкового департаменту Міндоходів за телефоном 0-800-501-007 (зі стаціонарного телефону – безкоштовно) щоденно з 08:00 до 20:00, крім суботи та неділі, або в цертрах обслуговування платників Богодухівської ОДПІ»,- зазначила начальник Богодухівської ОДПІ Тетяна Світлична.

Ви можете залишити коментар, або посилання на Ваш сайт.