wordpress themes.

Просмотры: 149

Сеанс телефонного зв’язку «гаряча лінія» на тему: „Контроль за обігом та оподаткуванням підакизних товарів”

На запитання платників відповідала начальник управління оподаткування та контролю окремих об.єктів і операцій Наталія Кучеренко. Пропонуємо ознайомитись з питаннями, які найбільше хвилювали платників.

Які документи необхідно надати для отримання ліцензії на роздрібну торгівлю алкогольними напоями та тютюновими виробами?

 

Відповідно до статті 15 Закону України від 19.12.1995 № 481/95-ВР “Про державне регулювання виробництва та обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів” (із змінами та доповненнями), ліцензії на право роздрібної торгівлі алкогольними напоями та тютюновими виробами видаються за заявою суб’єкта господарювання, до якої додається наступний перелік документів:

  • платіжне доручення  або квитанція про сплату за ліцензію;
  • підтвердження  податкового органа про надходження коштів до бюджету;
  • довідка податкової служби про реєстрацію реєстратора розрахункових операцій.

Ліцензія або рішення про відмову в її видачі видається заявнику не пізніше 10 календарних днів з дня одержання зазначених документів.

 

 Який розмір плати за ліцензії на роздрібну торгівлю алкогольними напоями та тютюновими виробами та який порядок оплати?

 

Плата за ліцензію на роздрібну торгівлю алкогольними напоями на території міста складає  8000 грн. на рік , на території селищ -500 грн.

на роздрібну торгівлю тютюновими виробами на території міста- 2000 грн. на рік, на території селищ -250 грн.

 

Плата за ліцензії справляється щоквартально, рівними частками і зараховується до місцевих бюджетів згідно з чинним законодавством.

 

В яких випадках анулюється ліцензія на право роздрібної торгівлі алкогольними напоями та тютюновими виробами?

 

Відповідно до статті 15 Закону України від 19.12.1995 №481/95-ВР “Про державне регулювання виробництва та обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів” (із змінами та доповненнями), визначені наступні підстави анулювання ліцензії:

  • заяви суб’єкта господарювання;
  • рішення про скасування державної реєстрації суб’єкта господарювання;
  • несплати чергового платежу за ліцензію протягом 30 календарних днів від моменту призупинення ліцензії;
  • рішення суду про встановлення факту незаконного використання суб’єктом господарювання марок акцизного податку (стосовно імпортерів);
  • рішення суду про встановлення факту торгівлі суб’єктом господарювання алкогольними напоями або тютюновими виробами без марок акцизного податку;
  • рішення суду про встановлення факту переміщення суб’єктом господарювання алкогольних напоїв або тютюнових виробів поза митним контролем;
  • порушення вимог статті 15-3 цього Закону щодо продажу алкогольних напоїв, тютюнових виробів особам, які не досягли 18 років або у не визначених для цього місцях”

 

Ліцензія анулюється та вважається недійсною з моменту одержання суб’єктом господарювання письмового розпорядження про її анулювання.

 

Ви можете залишити коментар, або посилання на Ваш сайт.