wordpress themes.

Просмотры: 71

Проведено «гарячу лінію»

В період кампанії декларування доходів громадян в Богодухівській ОДПІ  щотижнево проводяться сеанси телефонного зв’язку «гаряча лінія» на тему: «Декларування доходів громадян, отриманих у 2013 році». Зазвичай додзвонювачі цікавляться порядком декларування доходів від продажу (обміну), дарування рухомого та нерухомого майна, умовами, за яких вони можуть скористатися своїм правом на податкову знижку, пільгами в оподаткуванні та випадками, коли податкова декларація не подається. Пропонуємо вашій увазі відповіді на запитання, поставлені начальнику Богодухівської ОДПІ Тетяні Світличній  під час проведення чергової телефонної лінії.

Якщо громадянин хоче отримати податкову знижку, то в який термін він повинен подати декларацію?

Для отримання податкової знижки за 2013 рік необхідно до 31 грудня 2014 року включно подати до органу Міндоходів за місцем податкової адреси річну податкову декларацію про майновий стан і доходи та мати в наявності документи, що підтверджують витрати. До переліку таких документів входять квитанції, фіскальні або товарні чеки, прибуткові касові ордери, договір з навчальним закладом, довідка про отримані у звітному році доходи, документи, які підтверджують ступінь споріднення (у разі компенсації вартості здобуття середньої професійної або вищої освіти члена сім’ї першого ступеня споріднення) тощо.

Для прискорення проведення податковим органом розрахунку сум, що підлягають поверненню з бюджету, рекомендовано надавати до податкового органу разом із декларацією копії зазначених документів.

Якщо до кінця 2014 року платник не скористався правом на нарахування податкової знижки за наслідками 2013 року, таке право на наступні податкові роки не переноситься.

Я, інвалід ІІІ групи, в минулому році надав в оренду квартиру студентам – заочникам. Чи потрібно мені подавати декларацію і сплачувати податки з отриманих мною доходів з огляду на те, що я є інвалідом?

Так, потрібно. Обов’язок з подання річної декларації про майновий стан і доходи виникає у разі:

– отримання окремих доходів, з яких при їх нарахуванні чи виплаті протягом 2013 року податок не утримувався;

– отримання доходів від фізичних осіб, які не мають статусу податкових агентів (наприклад, дохід від надання нерухомості в оренду фізичній особі, яка не є суб’єктом підприємницької діяльності);

– отримання іноземних доходів.

Граничний термін подання декларації за 2013 рік – 30 квітня 2014 року.

Доходи від надання в оренду власного майна фізичною особою, яка є інвалідом, оподатковуються на загальних підставах за ставкою 15 та/або 17%.

Якщо платник податків не виконав свої зобов’язання перед державою і не подав, або невчасно подав, декларацію, чи передбачена за це відповідальність?

Відповідальність за неподання або несвоєчасне подання громадянами декларацій про доходи чи включення до декларацій перекручених даних, неведення обліку або неналежне ведення обліку доходів і витрат, для яких законами України встановлено обов’язкову форму обліку, визначена статтею 164 Кодексу України про адміністративні правопорушення, та тягне за собою попередження або накладення штрафу у розмірі від трьох до восьми неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (від 51 грн. до 136 грн.). Дії, вчинені особою, яку протягом року було піддано адміністративному стягненню за те ж порушення, тягнуть за собою накладення штрафу у розмірі від п’яти до восьми неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (від 85 грн. до 136 грн.).

Чи можна включити в 2014 році до складу податкової знижки витрати, понесені фізичною особою на лікування?

Зазначена у пп.166.3.4 п.166.3 ст.166 ПКУ податкова знижка на суму коштів, сплачених платником податку на користь закладів охорони здоров’я для компенсації вартості платних послуг з лікування такого платника податку або члена його сім’ї першого ступеня споріднення тощо, буде застосовуватися тільки після прийняття Закону про обов’язкове медичне страхування. За наслідками 2013 року вона не надється.

Донька після закінчення вузу у 2013 р. почала працювати. Чи має право на податкову знижку мати студентки, яка фактично здійснювала оплату за навчання?

Відповідно до статей 180 та 199 Сімейного кодексу України батьки повинні утримувати своїх неповнолітніх дітей (до 18 років), а якщо повнолітні діти продовжують навчання і у зв’язку з цим потребують матеріальної допомоги, батьки зобов’язані утримувати їх до досягнення 23 років.

Виходячи з норм Податкового кодексу студент, який працює, сам є платником податку на доходи фізичних осіб, база оподаткування його доходів, включаючи заробітну плату, визначається згідно з вимогами ст.164 ПКУ, зокрема у разі використання права на податкову знижку базою є чистий річний оподатковуваний дохід, який визначається шляхом зменшення загального оподатковуваного доходу з урахуванням п. 164.6 цієї статті на суму податкової знижки.

Отже, якщо студентка протягом року одночасно навчалася і працювала, отримувала заробітну плату, то право на податкову знижку за наслідками звітного податкового року має саме вона за умови документального підтвердження понесених витрат на навчання, а не її мати, оскільки вона вже не перебуває на її утриманні. Водночас якщо студентка влаштувалася на роботу лише після закінчення навчання у звітному році і до моменту свого працевлаштування не отримувала заробітну плату, то право на податкову знижку за наслідками звітного податкового року має мати, яка фактично здійснювала оплату за останній рік навчання.

 

 

Ви можете залишити коментар, або посилання на Ваш сайт.