wordpress themes.

Просмотры: 61

Проведення сеансу телефонного зв’язку “гаряча лінія”

Питання декларування доходів громадян одне з найактуальніших питань сьогодення. Деклараційна кампанія набрала широкого розвитку. Питання, які порушують платники під час сеансу телефонного зв’язку  «гаряча лінія» стосується саме аспектів декларування доходів громадян від отримання спадщини, доходів від ведення  особистого селянського господарства  та використання  прав  на отримання  податкової знижки.

В.о. начальника богодухівської ОДПІ Валентина Жилко не залишила  поза увагою жодного громадянина.

Наводимо питання, які надійшли від платників податків під час проведення сеансу телефонного зв’язку “гаряча лінія”:

                               За якою адресою необхідно фізичній особі подати річну  податкову декларацію, якщо вона прописана в одному місці, а дохід отримує в іншому?

           Відповідь: Відповідно до статті 67 Конституції України від 28.06.1996 року кожен громадянин зобов’язаний сплачувати податки і збори в порядку і розмірах, встановлених законом. Усі громадяни щорічно подають до податкових інспекцій за місцем проживання декларації про свій майновий стан та доходи за минулий рік у порядку, встановленому законом.

Згідно із статтею 29 Цивільного кодексу України від 16.01.03 № 435-IV місцем проживання фізичної особи є житловий будинок, квартира, інше приміщення, придатне для проживання в ньому (гуртожиток, готель тощо), у відповідному населеному пункті, в якому фізична особа проживає постійно, переважно або тимчасово.

Пунктом 49.1 статтею 49 Податкового кодексу України від 02.12.2010 року № 2755-VI (ПКУ) податкова декларація подається за звітний період в установлені цим Кодексом строки органу державної податкової служби, в якому перебуває на обліку платник податків.

Відповідно до пункту 45.1 статті 45 ПКУ платник податків – фізична особа зобов’язана визначити свою податкову адресу. Податковою адресою платника податків – фізичної особи визнається місце її проживання, за яким вона береться на облік як платник податків в органі державної податкової служби. Платник податків – фізична особа може мати одночасно не більше однієї податкової адреси.

Згідно із пунктом 179.7 статтею 179 ПКУ фізична особа зобов’язана самостійно до 1 серпня року, що настає за звітним, сплатити суму податкового зобов’язання, зазначену в поданій нею податковій декларації. Сума податкових зобов’язань, донарахована органом державної податкової служби, сплачується до відповідного бюджету у строки, встановлені Кодексом.

Враховуючи вищевикладене, платник податків, який відповідно до норм чинного законодавства зобов’язаний (має право) надати річну податкову декларацію про майновий стан і доходи, але на той час проживає не за місцем реєстрації (прописки), а в іншому місці, то він має подати декларацію до органу державної податкової служби за податковою адресою, тобто за місцем реєстрації згідно з паспортними даними.

                            Чи необхідно фізичній особі подавати річну декларацію, якщо вона протягом звітного року отримувала доходи від декількох податкових агентів?

         Відповідь:  Згідно з підпунктом “є” пункту 176.1 статті 176 Податкового кодексу України від 02.12.2010 року № 2755-VI подавати податкову декларацію за результатами податкового (звітного) року у строки, передбачені Кодексом для платників податку на доходи фізичних осіб, якщо протягом такого податкового (звітного) року оподатковувані доходи нараховувалися (виплачувалися, надавалися) у формі заробітної плати, інших заохочувальних та компенсаційних виплат або інших виплат і винагород, платнику податку у зв’язку з трудовими відносинами та за цивільно-правовими договорами двома або більше податковими агентами і при цьому загальна річна сума таких оподатковуваних доходів перевищує сто двадцять розмірів мінімальної заробітної плати, встановленої законом на 1 січня звітного податкового року.

          Які об’єкти спадщини оподатковуються за нульовою ставкою?

                         Відповідь: Згідно з підпунктом 174.2.1 пункту 174.2 статті 174    Податкового кодексу України від 02.12.2010р. № 2755-VІ наступні об’єкти спадщини оподатковуються за нульовою ставкою:

а) вартість власності, що успадковується членами сім’ї спадкодавця першого ступеня споріднення;

б) вартість власності, зазначеної в підпунктах “а”, “б”, “ґ” пункту 174.1, що успадковується особою, яка є інвалідом I групи або має статус дитини-сироти або дитини, позбавленої батьківського піклування, та вартість власності, зазначеної в підпунктах “а”, “б” пункту 174.1, що успадковуються дитиною-інвалідом;

в) грошові заощадження, поміщені до 2 січня 1992 року в установи Ощадного банку СРСР та державного страхування СРСР, що діяли на території України, а також у державні цінні папери (облігації Державної цільової безпроцентної позики 1990 року, облігації Державної внутрішньої виграшної позики 1982 року, державні казначейські зобов’язання СРСР, сертифікати Ощадного банку СРСР) та грошові заощадження громадян України, поміщені в установи Ощадного банку України та колишнього Укрдержстраху протягом 1992 – 1994 років, погашення яких не відбулося, що успадковуються будь-яким спадкоємцем.

                          В яких випадках фізична особа звільняється від обов’язкового подання декларації, незалежно від видів отриманих доходів?

                          Відповідь: Згідно із пунктом 179.4 статті 179 Податкового кодексу України від 02.12.2010р. № 2755-VI платники податку звільняються від обов’язку подання податкової декларації в таких випадках:

а) незалежно від виду та суми отриманих доходів платниками податку, які:

– є неповнолітніми або недієздатними особами і при цьому перебувають на повному утриманні інших осіб (у тому числі батьків) та/або держави станом на кінець звітного податкового року;

– перебувають під арештом або є затриманими чи засудженими до позбавлення волі, перебувають у полоні або ув’язненні на території інших держав станом на кінець граничного строку подання декларації;

– перебувають у розшуку станом на кінець звітного податкового року;

– перебувають на строковій військовій службі станом на кінець звітного податкового року;

б) в інших випадках, визначених розділом.

                         Чи варто поспішати подати декларацію до 1 травня бажаючим скористатися податковою знижкою?

                         Відповідь: Платник податку, який бажає скористатися правом на податкову знижку за підсумками звітного 2013 року, має право впродовж усього 2014 року подати річну податкову декларацію до податкової інспекції за місцем своєї податкової адреси (місцем проживання, за яким він береться на облік як платник податків в органі державної податкової служби) та зазначити в ній підстави, суми та підтверджуючі документи щодо податкової знижки. У разі, якщо платник податку до кінця 2014 року не скористався правом на нарахування податкової знижки, таке право на наступні податкові роки не переноситься.

 

 

Ви можете залишити коментар, або посилання на Ваш сайт.