wordpress themes.

Просмотры: 113

Продаж нерухомості, оподатковується податком на доходи фізичних осіб за ставкою 5 відсотків

«Дохід фізичної особи від продажу об’єктів нерухомості, оподатковуються податком на доходи за ставкою 5 відсотків. Цей момент варто знати тим громадянам, котрі у минулому році продавали нерухоме майно. До 1 травня 2014 року вони зобов’язані відзвітуватися про доходи від продажу нерухомості і сплатити визначену законом суму ПДФО,» – наголосила начальник управління доходів і зборів з фізичних осіб Тетяна Ладуренко.

Якщо ж  продавцем нерухомості на території України був   нерезидент,ставка податку за продану нерухомість зростає до 15 (17 відсотків залежно від суми договору купівлі –продажу чи оцінки.

Слід зазначити, що база оподаткування податком на доходи –  ціна, зазначена в договорі купівлі-продажу, але вона не може бути  нижче оціночної вартості такого об’єкта, розрахованої органом, уповноваженим здійснювати таку оцінку відповідно до закону (п.172.3 ст.172 Податкового кодексу України).

Якщо договір купівлі – продажу відбувається між фізичними особами, податок на доходи  від продажу нерухомого майна сплачує продавець до нотаріального посвідчення такого договору ( абз. «а» п.172.5 ст.172 ПКУ). Коли ж покупець нерухомості – юридична особа або фізична особа  – підприємець, то саме вони виступають податковими агентами і при цьому  утримують і перераховують податок.

Однак, не оподатковується дохід фізичної особи ( як резидента, так і нерезидента) від продажу нерухомості в разі одночасного виконання трьох умов передбачених п.172.1 ст. 172 ПКУ, зокрема:

– продається житловий будинок, квартира або їх частина, кімната, садовий (дачний) будинок (включаючи земельну ділянку, на якій розташовано такі об’єкти, господарсько –побутові будівлі ита спороди), а також земельна ділянка, розмір якої не перевищує норм безоплатної передачі землі, встановлених ст.121 Земельного кодексу України залежно від її призначення;

– продаж одного з перелічених об’єктів – перший у звітному календарному році;

– нерухомість, що реалізується, перебуває у власності фізичної особи протягом періоду, що перевищує три роки (якщо об’єкт отримано у спадщину, виконання цієї умови не вимагається).

Коли всіх вищезазначених умов дотримано, продавцеві не доведеться сплачувати податок і подавати Декларацію.

Описані умови діють не лише під час укладення договору купівлі – продажу нерухомості, а й у ситуаціях будь –якої передачі права власності на об’єкт нерухомості майна, крім його спадкування та дарування (п.172.8 ст.172 ПКУ).

 

ial”,%ss�<�{�-fareast-font-family:”Times New Roman”; color:#333333;mso-ansi-language:RU;mso-fareast-language:RU’>з реєстру платників ПДВ – Форма №2-ВР (додаток 12), які оформляються в паперовому вигляді. Зазначений витяг з Реєстру надається платнику податкубезоплатно протягом двох робочих днів, що настають за днем отримання такого запиту.

 

2) Запит про отримання довідки з реєстру платників ПДВ – Форма №1-ЗДР (додаток 13) та довідка з реєстру платників ПДВ (форма № 2 -ДР), які надаються в електронній формі. Зазначена Довідка з Реєстру надається платнику податку безоплатно протягом п’яти робочих днів, що настають за днем отримання такого запиту.

3) Журнал анулювання реєстрації платників ПДВ – Форма №3-РЖ(додаток 4), до якого вносяться дані про розгляд заяви та анулювання реєстрації платника ПДВ.

Ви можете залишити коментар, або посилання на Ваш сайт.