wordpress themes.

Просмотры: 71

Про визначення податкової адреси громадян

Конституцією України встановлено обов`язок кожного громадянина сплачувати податки і збори в порядку і розмірах, встановлених законом. Для виконання свого громадянського обов`язку фізичні особи щорічно подають до податкових інспекцій за місцем проживання декларації про свій майновий стан і доходи за минулий рік.

Нагадуємо, у зазначеній податковій декларації вказуються доходи, отримані громадянами у минулому році. Подати таку декларацію необхідно до 1 травня поточного року контролюючому органу, в якому перебуває на обліку платник податків. При цьому, платник податків – фізична особа зобов’язаний самостійно  визначити свою податкову адресу, тобто обрати податкову інспекцію, до якої подавати декларацію про майновий стан і доходи.

В ході Кампанії декларування доходів гомадян – 2014 виникають питання стосовно визначення податкової адреси платника податків для подання податкової адреси про майновий стан і доходи. Зокрема, у випадку, коли на момент подання декларації фізична особа вже знята з реєстрації за однією адресою та не зареєстрована за іншою.

Податковою адресою платника податків – фізичною особою визнається місце її проживання, за яким вона береться на облік як платник податків в контролюючому органі.

Платник податків – фізична особа може мати одночасно не більше однієї податкової адреси.

Законодавством України встановлено, що громадянин України, а також іноземець чи особа без громадянства, які постійно або тимчасово проживають в Україні, зобов’язані протягом десяти днів після прибуття до нового місця проживання зареєструвати місце проживання (ст. 6 Закону України від 11 грудня 2003 року № 1382-IV «Про свободу пересування і вільний вибір місця проживання в Україні»).

Таким чином, якщо фізична особа знята з реєстрації за однією адресою та не зареєстрована за іншою, то вона повинна подати річну податкову декларацію про майновий стан і доходи до контролюючого органу за попередньою податковою адресою

 

Ви можете залишити коментар, або посилання на Ваш сайт.