wordpress themes.

Просмотры: 130

Про пеню та штрафні санкції на суму податкового боргу, розстроченого за рішенням суду

У разі надходження до контролюючого органу рішення суду, яке є підставою для розстрочення (відстрочення) сум заборгованості, та за умови відсутності факту його оскарження контролюючий орган складає та затверджує графік погашення розстрочених (відстрочених) сум податкового боргу та повідомляє платника податків про граничні терміни погашення податкового боргу, розстроченого згідно з судовим рішенням.

У разі якщо платник податків не сплачує узгоджену суму грошового зобов’язання протягом строків, визначених Податковим кодексом, такий платник притягується до відповідальності у вигляді  штрафу, передбаченого ст. 126 цього Кодексу. А саме 10% суми боргу – при затримці до 30 календарних днів, 20% – при затримці більше 30 календарних днів.

Крім того, згідно зі ст. 129  Податкового кодексу після закінчення встановлених зазначеним Кодексом строків погашення узгодженого грошового зобов’язання на суму податкового боргу нараховується пеня.

Таким чином, за несвоєчасну сплату податкового боргу розстроченого (відстроченого) за рішенням суду, застосовуються штрафні санкції та нараховується пеня відповідно до вимог статей 126 та 129 Податкового кодексу.

я9� �ऌ H�� �товно видаються Акредитованим центром сертифікації ключів Міндоходів України незалежно від місця реєстрації платника.

 

В ході зустрічі запросили присутніх  приєднатися до обговорення Концепції реформи декларування доходів громадян, в основу якої покладені кращі світові практики декларування доходів і адміністрування податку на доходи фізичних осіб. Концепція розроблена з метою переходу до суцільного декларування доходів громадян і є принципово важливою з точки зору боротьби з тіньовою економікою та корупцією. Нова система декларування доходів надасть необхідні компенсатори для поступового зниження податку на доходи фізичних осіб та єдиного соціального внеску, дозволить знизити навантаження як на роботодавців, так і на найманих працівників.

Обговорення Концепції відбувається на форумі офіційного веб-порталу Міндоходів. Також свої пропозиції можна надсилати на електронну скриньку gromada@minrd.gov.ua.

Ви можете залишити коментар, або посилання на Ваш сайт.