wordpress themes.

Просмотры: 87

Про новації в податковому законодавстві – за «круглим столом»

В Богодухівській ОДПІ відбулася зустріч з представниками малого та середнього бізнесу на тему: «Новації в податковому законодавстві, електронні сервіси Міндоходів. Тіньова зайнятість та легалізація робочих місць.».

В.о. начальника податкової інспекції Наталія Костенко підкреслила, що додатковий сервіс і переваги, якими можна буде скористатися вже на початку 2014 року – це електронні перевірки. Згідно з пунктом 75.1.2 пункту 75.1 статті 75 Податкового кодексу України документальною невиїзною електронною перевіркою вважається перевірка, що проводиться на підставі заяви, поданої платником податків з незначним ступенем ризику до контролюючого органу, в якому він перебуває на податковому обліку.

Механізм електронних перевірок, права та обов’язки платників і податкових аудиторів визначені у розробленому Міністерством доходів і зборів законопроекті «Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо подальшого впровадження електронного сервісу та здійснення електронних перевірок».

Сервісом «електронна перевірка» вже з 1 січня 2014 року зможуть скористатися платники єдиного податку, що перебувають на спрощеній системі оподаткування. Для цього достатньо буде повідомити територіальні органи Міністерства доходів і зборів про своє бажання пройти перевірку дистанційно за 10 днів.

З першого січня 2015 року послуга буде доступна для всіх представників малого та середнього бізнесу, що працюють на загальній системі оподаткування. А з 1 січня 2016 року – для всіх категорій платників податків. Таке поетапне впровадження необхідне для адаптації підприємців, урахування усіх технічних деталей.

Учасникам зібрання було презентовано новий сервіс – «Електронний кабінет платника податків», що надає можливість не тільки реєструвати податкову звітність в он-лайн режимі, але й одразу перевіряти стан розрахунків з бюджетом.

Керівників підприємств малого та середнього бізнесу було поінформовано про останні новації щодо удосконалення системи адміністрування податків та зборів, зокрема, процедури відшкодування ПДВ шляхом видачі фінансового казначейського векселя.

У ході зустрічі заступник начальника дав відповіді на запитання, які цікавили представників бізнесу.

Ви можете залишити коментар, або посилання на Ваш сайт.