wordpress themes.

Просмотры: 83

Про кампанію «Декларування-2014» – брифінг начальника Богодухівської ОДПІ

“Кампанія декларування доходів громадян розпочалася 1 січня і триватиме до 1 травня 2014 року, – зазначила  начальник Богодухівської ОДПІ Тетяна Світлична. Декларувати  доходи  це не лише конституційний обов’язок перед державою, а й ознака високої свідомості та податкової культури громадян. Визначальною ідеологією у проведенні кампанії декларування є спрямованість на налагодження партнерських взаємовідносин з платниками податків, добровільність сплати податків і створення умов, які гарантують якісне обслуговування.

Особливістю цьогорічної кампанії декларування є створення більш комфортних умов для подання громадянами річної податкової Декларації про майновий стан і доходи. Так, передбачено можливість приймання декларацій з продовженим часом роботи (понеділок – п’ятниця до 20.00 год. та в суботу до 16.00 год.), практикується надання консультацій при заповненні декларацій з виїздом відповідальних працівників в сільські ради.

З метою створення сприятливих умов та поліпшення рівня обслуговування підприємців та громадян, працює електронний сервіс Міндоходів, що дозволяє заповнювати і направляти декларацію через Інтернет.Такий сервіс надає можливість громадянину заощадити свій час на складання та подання звітності. Для користування цією послугою платникові необхідно мати електронний ключ цифрового підпису та відповідне програмне забезпечення. І що саме головне – те й інше можна отримати цілком безкоштовно.

 Подається декларація до органу державної податкової служби за місцем паспортної реєстрації. Граничний термін подання декларації, для тих громадян, які зобов’язані подати декларацію за 2013 рік, є 30 квітня 2014 року, а з метою отримання податкової знижки – 31 грудня 2014 року.

Зобов’язані подати річну декларацію про майновий стан і доходи ті громадяни, які у 2013 році отримували:

– доходи, з яких при їх нарахуванні чи виплаті податок не утримувався, але ці доходи не є звільненими від оподаткування;

– доходи, які нараховувалися (виплачувалися, надавалися) платнику двома або більше податковими агентами лише у формі заробітної плати, інших заохочувальних та компенсаційних виплат або інших виплат і винагород у зв’язку з трудовими відносинами та за цивільно-правовими договорами, і при цьому загальна річна сума таких оподатковуваних доходів перевищує сто двадцять розмірів мінімальної заробітної плати, встановленої законом на 1 січня звітного податкового року (у 2013 році – 137640 грн.);

– доходи від особи, яка не є податковим агентом, тобто від нерезидента або фізичної особи, яка не має статусу суб’єкта підприємницької діяльності або не є особою, яка здійснює незалежну професійну діяльність;

– іноземні доходи, доходи від нерезидентів (у т.ч. за кордоном);

– інші доходи, отримані не від податкових агентів, та доходи, з яких протягом року податок не утримувався.

Якщо платник отримував доходи виключно від податкових агентів, або від операцій з продажу (обміну) майна, дарування при нотаріальному посвідченні договорів, за якими був сплачений податок на доходи фізичних осіб, подавати декларацію в такому випадку  не потрібно.

Крім того, подати декларацію можуть громадяни, які мають право на податкову знижку. Громадяни, які сплачували протягом минулого року за навчання закладам освіти, страхували себе або членів своєї сім’ї, сплачували внески у недержавні пенсійні фонди, перераховували кошти у вигляді пожертвувань неприбутковим організаціям, усиновлювали дітей, сплачували проценти за іпотечним житловим кредитом, понесли витрати у зв’язку із переобладнанням транспортного засобу, що належить платникові податку, з використанням у вигляді палива моторного сумішевого, біоетанолу, біодизелю, стиснутого або скрапленого газу, інших видів біопалива мають право подати декларацію на податкову знижку та отримати частину сплаченого протягом 2013 року податку на доходи фізичних осіб.

Наразі набрав чинності наказ Міндоходів від 11.12.13 року № 793 “Про затвердження форми податкової декларації про майновий стан і доходи та Інструкції щодо заповнення податкової декларації про майновий стан і доходи”.

Громадяни можуть ознайомитися із оновленою формою декларації та інструкцією по її заповненню  можуть на офіційному веб-порталі Міністерства: http://minrd.gov.ua/ у розділі «Законодавство».

Так з початку року платниками Богодухівської ОДПІ подано 320 декларацій, сума задекларованих доходів становить 5,4 млн. грн., сума нарахованого податку до сплати становить більше 304 тис.грн.  

«Хочу звернути увагу, що Міністерством доходів і зборів розроблено концептуальні основи та елементи майбутньої системи декларування доходів. Концепція підготовлена з урахуванням аналізу найкращих світових практик  декларування доходів і адміністрування податку на доходи фізичних осіб й принципів декларування, що застосовуються у найбільш провідних країнах світу. Пропонуємо громадянам долучитися до обговорення Концепції реформи декларування доходів громадян, що відбувається на форумі офіційного веб-порталу Міндоходів. Для нас важлива ваша думка та пропозиції.», – зазначила Тетяна Олександрівна.

 

Ви можете залишити коментар, або посилання на Ваш сайт.