wordpress themes.

Просмотры: 118

Приватизована кімната в гуртожитку оподатковується

Як зазначила начальник управління доходів і зборів Богодухівської ОДПІ Теяна Ладуренко «У відповідності до норм Податкового кодексу, гуртожитки не є об’єктом оподаткування податком на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки. Законом України «Про приватизацію державного житлового фонду» визначено, що до об’єктів приватизації належать, зокрема, житлові приміщення у гуртожитках (житлові кімнати, житлові блоки (секції). Законодавчо передбачені пільги щодо сплати податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки у вигляді зменшення бази оподаткування об’єкта житлової нерухомості, а саме: база оподаткування об’єкта/об’єктів житлової нерухомості, в тому числі їх часток, що перебувають у власності фізичної особи – платника податку, зменшується незалежно від кількості квартири/квартир – на 120 кв. метрів. Таке зменшення надається один раз за кожний базовий податковий (звітний) період (рік).»

Пільги із сплати податку не надаються у випадку використання їх власниками з метою одержання доходів (здача в оренду, лізинг, використання у підприємницькій діяльності).

Отже, приватизована кімната в гуртожитку є об’єктом оподаткування податком на нерухоме майно відмінне від земельної ділянки. База оподаткування зменшується незалежно від кількості квартири/квартир, що перебувають у власності фізичної особи – платника податку – на 120 кв. метрів, якщо власник не використовує дане майно з метою одержання доходів (здавання в оренду, лізинг, використовування у підприємницькій діяльності).

Ви можете залишити коментар, або посилання на Ваш сайт.