wordpress themes.

Просмотры: 106

При придбанні протягом року об’єктів житлової нерухомості

Платниками податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки, є фізичні та юридичні особи, в тому числі нерезиденти, які є власниками житлової нерухомості на території України.

«Платники податку – юридичні особи самостійно обчислюють суму податку на нерухоме майно станом на 1 січня звітного року і до 20 лютого цього ж року подають до контролюючого органу за місцезнаходженням об’єкта оподаткування декларацію за формою, затвердженою наказом Міндоходів від 05.12.2013 р. №766, з розбивкою річної суми рівними частками поквартально»,- зазначила заступник начальника Богодухіської ОДПІ Валентина Жилко. Станом на 25/03/14р. надходження становлять 7,1 тис.грн.

Юридичні особи сплачують податок авансовими внесками щокварталу до 30 числа місяця, що наступає за звітним кварталом, які відображаються в річній податковій декларації.

Щодо новоствореного (нововведеного) об’єкта житлової нерухомості декларація подається протягом місяця з дня виникнення права власності на такий об’єкт.

У разі переходу права власності на об’єкт оподаткування від одного власника до іншого протягом календарного року податок обчислюється для попереднього власника за період з 1 січня цього року до початку того місяця, в якому він втратив право власності на зазначений об’єкт оподаткування, а для нового власника – починаючи з місяця, в якому виникло право власності.

Тобто, у разі придбання юридичною особою нового об’єкта житлової нерухомості або при переході права власності на об’єкт житлової нерухомості протягом звітного року, така особа зобов’язана протягом місяця з дати зазначених змін подати до контролюючого органу за місцезнаходженням об’єкта уточнюючу податкову декларацію з врахуванням змін. При цьому відповідну відмітку щодо уточнення показників слід зробити в пунктах 03 та 22 заголовної частини уточнюючої декларації, та показники у колонках 5 – 9 заповнити з дня календарного місяця, в якому починають, та/або до дня календарного місяця, в якому припиняють діяти зазначені зміни.

У разі виникнення відповідних змін щодо об’єктів житлової нерухомості у фізичних осіб, то контролюючий орган зобов’язаний самостійно направити нові повідомлення-рішення власникам нерухомості після отримання відповідної інформації про перехід права власності.

 

Ви можете залишити коментар, або посилання на Ваш сайт.