wordpress themes.

Просмотры: 122

Порядок оформлення декларації про доходи громадянами

«Важливо знати, що декларація про доходи і майновий стан громадян та додатки до неї заповнюються таким чином, щоб забезпечити вільне читання тексту та збереження цих записів протягом установленого терміну зберігання звітності, а саме друкованим способом, чорнильними або кульковими ручками синього або чорного кольору,  так як  заповнення олівцем не дозволяється. У декларації та  додатках  до  неї  не має  бути  підчисток, помарок, виправлень, дописок і закреслень. Так показники  розділів з другого по восьмий  декларації та додатках до неї проставляються у гривнях з копійками.»- проінформувала заступник начальника Богодухівської ОДПІ Валентина Жилко.

Щодо достовірності даних декларації та  додатків до неї підтверджується власноручним підписом фізичної особи  –  платника податку або особи, уповноваженої на заповнення декларації.

Зокрема щодо доходів, які повинні відобразити громадяни у річній податковій декларації про майновий стан є доходи від підприємницької діяльності, від провадження незалежної професійної діяльності, від операцій з продажу нерухомого і рухомого майна. Сюди ж віднесемо доходи отримані від: двох і більше податкових агентів, особи, яка не є податковим агентом, будь-яких переходів права власності на об’єкти рухомого майна та від продажу власної сільськогосподарської продукції. Також громадяни повинні відобразити у річній податковій декларації доходи у вигляді неустойки, попередніх періодів, а також дохід  від здачі в оренду майна фізичної особи.  Повинні   бути   відображені, іноземні доходи, інвестиційний прибуток, спадщина, подарунки. Суму заборгованості,  за  якою минув  строк позовної  давності;  окремі види доходів, що не підлягають оподаткуванню при нарахуванні чи виплаті; невикористані та неповернуті кошти у вигляді цільової допомоги;  непогашена частина податку з суми поданої під звіт, при припиненні трудової діяльності, а також додаткові блага від третьої особи, суми боргу платника податку, нецільова благодійна допомога понад установлену норму і сума недоплати податку при припиненні трудової діяльності та кошти або майно, отримані як хабар –  все це безперечно повинен відобразити громадянин у річній податковій декларації про доходи і майновий стан громадян .

Так з початку року платниками Богодухівської ОДПІ подано 320 декларацій, сума задекларованих доходів становить 5,4 млн. грн., сума нарахованого податку до сплати становить більше 304 тис.грн.  

 

Ви можете залишити коментар, або посилання на Ваш сайт.