wordpress themes.

Просмотры: 107

Платникам у режимі «он-лайн» нагадали найважливіші питання щодо декларування власних доходів, отриманих у минулому році

Начальник Богодухівської ОДПІ Тетяна Світлична провела інтернет–конференцію з наступних тем: „Декларування громадянами доходів, отриманих у 2013 році. Право громадян на застосування податкової знижки”.

Найбільша кількість питань громадян та платників податків стосувалась правил подання декларації про майновий стан і доходи громадян, як отримати податкову знижку, які громадяни звільняються від обов’язку подання декларації про майновий стан і доходи та як користуватись сервісом «Декларування он-лайн» та подавати декларацію до органу Міндоходів дистанційно.

Наводимо приклади актуальних питань, які надійшли від учасників інтернет-конференції:

Які громадяни звільняються від обов’язку подання декларації про майновий стан та доходи?

Платники податку звільняються від обов’язку подання податкової декларації, зокрема, в таких випадках:

а) незалежно від виду та суми отриманих доходів платниками податку, які:

– є малолітніми/неповнолітніми або недієздатними особами і при цьому перебувають на повному утриманні інших осіб (у тому числі батьків) та/або держави станом на кінець звітного податкового року;

– перебувають під арештом або є затриманими чи засудженими до позбавлення волі, перебувають у полоні або ув’язненні на території інших держав станом на кінець граничного строку подання декларації;

– перебувають у розшуку станом на кінець звітного податкового року;

– перебувають на строковій військовій службі станом на кінець звітного податкового року.

Чи мають право на податкову знижку громадяни, які сплачують за своє навчання самостійно?

Згідно із нормами Податкового кодексу України суму коштів, сплачених платником податку на користь закладів освіти для компенсації вартості здобуття середньої професійної або вищої освіти такого платника податку та/або члена його сім’ї першого ступеня споріднення, який не одержує заробітної плати. Така сума не може перевищувати розміру доходу, визначеного в абзаці першому підпункту 169.4.1 пункту 169.4 статті 169 Податкового кодексу, в розрахунку на кожну особу, яка навчається, за кожний повний або неповний місяць навчання протягом звітного податкового року.

Який термін повернення податку на доходи фізичних осіб платнику податку внаслідок застосування права на податкову знижку?

Відповідно до норм Податкового кодексу України сума, що має бути повернена платнику податку, зараховується на його банківський рахунок, відкритий у будь-якому комерційному банку, або надсилається поштовим переказом на адресу, зазначену в декларації, протягом 60 календарних днів після надходження такої податкової декларації.

Як можна подавати декларацію про майновий стан і доходи, отримані протягом минулого року, до органу Міндоходів дистанційно? Що для цього потрібно?

На головній сторінці офіційного порталу Міндоходів та суб-сайту ГУ Міндоходів у Дніпропетровській області у меню розміщено сервіс «Декларування онлайн», адресований фізичним особам – підприємцям, які застосовують загальну систему оподаткування, та пересічним громадянам. Сервіс дозволяє заповнити річну декларацію про майновий стан і доходи та зберегти результат у файлі як для друкування, так і надсилання до органів Міндоходів через Інтернет. Система пропонує до заповнення стандартний бланк декларації. При заповненні окремих полів здійснюється контроль коректності внесеної інформації й система звертає увагу на поле, інформація в якому має бути виправлена. Щоб скористатись онлайн-поданням декларації заздалегідь подбайте про отримання посилених сертифікатів ключів, які безкоштовно видаються Акредитованими центрами сертифікації ключів  Міндоходів України (АЦСК ІДД Міндоходів) незалежно від місця реєстрації платника.

 

Ви можете залишити коментар, або посилання на Ваш сайт.