wordpress themes.

Просмотры: 90

Платник податків звільняється від відповідальності за несвоєчасну сплату податків, якщо банк не здійснив платежі своєчасно

«Платник податків  повинен подати до органу доходів і зборів лист з копіями платіжних документів, що засвідчують факт подання їх до установи банку. Відтак, суб’єкт господарювання  звільняється від відповідальності за несвоєчасне або не в повному обсязі перерахування таких податків, зборів, платежів до бюджетів та державних цільових фондів, включаючи нараховану пеню або штрафні санкції»- повідомила заступник начальника Богодухівської ОДПІ Валентина Жилко.

За порушення строку зарахування податків до бюджетів або державних цільових фондів з вини банку банківська установа сплачує пеню за кожний день прострочення, включаючи день сплати, та штрафні санкції у розмірах, встановлених Податковим кодексом України. Окрім того, банк  несе іншу відповідальність, встановлену ПКУ, за порушення порядку своєчасного та повного внесення податків, зборів, платежів до бюджету або державного цільового фонду (п.129.6 ст.129 Податкового кодексу України від 02 грудня 2010 року № 2755-VІ зі змінами та доповненнями).

Згідно п.129.7. ст.129 ПКУ не вважається порушенням строку перерахування податків, зборів, платежів з вини банку порушення, вчинене внаслідок регулювання Національним банком України економічних нормативів такого банку, що призводить до нестачі вільного залишку коштів на такому кореспондентському рахунку.

Якщо у майбутньому банк або його правонаступники відновлюють платоспроможність, відлік строку зарахування податків, зборів, платежів розпочинається з моменту такого відновлення.

У зв’язку з цим, орган доходів і зборів не застосовує до суб’єкта господарювання штрафні санкції у випадку порушення термінів сплати або не перерахування податків, зборів, платежів з вини банку.

Довідково:  звільнення від відповідальності за несвоєчасну сплату податків  вини банку передбачено Законом України від 05.04.2011 № 2346-III ”Про платіжні системи та переказ коштів в Україні” зі змінами та доповненнями.

 

Ви можете залишити коментар, або посилання на Ваш сайт.