wordpress themes.

Просмотры: 73

Отримуєте неоподатковувані доходи – подайте декларацію

«Певна кількість громадян щороку одержують доходи від надання в оренду житла, послуг з ремонту квартир, автомобілів, побутової техніки, фото- та відео зйомки, репетиторства, догляду за дітьми та хворими людьми, музичного супроводу вечорів у кафе та ресторанах. Згідно Податкового кодексу України громадяни повинні вести облік подібних доходів самостійно, своєчасно їх декларувати та сплачувати податок»,- зазначила начальник Богодухівської ОДПІ Тетяна Світлична.

Такі доходи є обов’язковими до декларування. Причому податок на доходи нараховується кожним платником самостійно за ставкою 15% (якщо загальна сума доходів, отриманих у звітному місяці, не перевищує 10 розмірів мінімальної заробітної плати, встановленої на 1 січня податкового року) або 17% (якщо сума доходів перевищує 10-разовий розмір мінімальної зарплати). Подати декларацію громадянин може особисто, завітавши до Центру обслуговування платників ОДПІ, або за допомогою мережі Інтернент з дотриманням умови щодо використання електронного цифрового підпису. Така декларація подається до 1 травня, а податок сплачується до 1 серпня.

Загалом, станом на 25.03.2014 р. подано більше 350 декларацій про майновий стан і доходи за 2013 рік. Нагадуємо, що кожен громадянин має розуміти свої зобов’язання перед державою. Добровільне декларування доходів – це демонстрація взаємної довіри та партнерських відносин між платниками податків та державою. Декларуючи доходи та сплачуючи податки, громадяни роблять свій індивідуальний внесок у добробут своєї країни.

 

�W mlऌ H�� nd:white’>Інформація про період щорічної відпустки і терміни тимчасової втрати працездатності з обов’язковим додаванням копії листка непрацездатності подається за заявою у довільній формі (п.п. 298.3.2 п. 298.3 ст. 298 Податкового кодексу).

 

Водночас, Законом № 2464 не передбачено пільг зі сплати єдиного внеску підприємцями на час відпустки та за період хвороби. Відповідно до п. 12 ст. 9 Закону № 2464 єдиний внесок підлягає сплаті незалежно від фінансового стану платника.

«Таким чином, фізичні особи – платники єдиного податку першої і другої груп, у період протягом одного календарного місяця на рік на час відпустки, а також за період хвороби, підтвердженої копією листка (листків) непрацездатності, якщо вона триває 30 і більше календарних днів, залишаються платниками спрощеної системи оподаткування, відповідно, мають обов’язок щодо сплати єдиного внеску незалежно від того отримували вони дохід у цей період чи ні»,- проінформувала начальник управління доходів і зборів з фізичних осіб Тетяна Ладуренко.

 

Ви можете залишити коментар, або посилання на Ваш сайт.