wordpress themes.

Просмотры: 111

Отримали цінний подарунок чи виграли в лотерею – сплатіть податок

«Громадянам, які у минулому році отримали приз або виграш, необхідно завітати до органу Міндоходів за місцем реєстрації, задекларувати доходи і сплатити податок.» – зазначила заступник начальника Богодухівської ОДПІ Валентина Жилко.

При цьому, податковим агентом платника податку під час нарахування доходу у вигляді призів (виграшів) у лотерею чи в розіграші є особа, яка здійснює таке нарахування. Ці доходи оподатковуються під час їх виплати.

Як виняток, до оподатковуваного доходу не включається вартість орденів, медалей, знаків, кубків, дипломів, грамот та квітів, якими відзначаються переможці змагань, конкурсів; вартість дарунків (а також призів переможцям та призерам спортивних змагань), якщо їх вартість не перевищує 50 відс. однієї мінімальної заробітної плати, (у 2013 році — 573,50 грн.); сума коштів, отриманих як виграш, приз у державній грошовій лотереї в розмірі, який не перевищує 50 мінімальних заробітних плат, тобто 57350 грн. у 2013 році.

Ставка податку на доходи фізичних осіб становить подвійний розмір — 30 відс. до доходів, отриманих як виграш чи приз (крім виграшу у державній та недержавній грошовій лотереях та виграшу, отриманого від організатора азартної гри) на користь резидентів або нерезидентів.

Виграш у державній та недержавній грошовій лотереях, а також виграш, отриманий від організатора азартної гри, призи (виграші) у грошовій формі, одержані за перемогу та/або участь в аматорських спортивних змаганнях, оподатковуються за 15-відсотковою ставкою. А якщо база оподаткування в календарному місяці перевищує десятикратний розмір мінімальної заробітної плати, встановленої законом на 1 січня звітного податкового року (11470 грн. у 2013 грн.), то за 17-відсотковою до суми такого перевищення.

Не оподатковуються винагороди спортсменів-чемпіонів України, призерів спортивних змагань міжнародного рівня, у тому числі спортсменів-інвалідів, а також вартість державних нагород від імені України, крім тих, які виплачуються коштами чи іншим майном, сума Нобелівської чи Абелівської премій.

Нагадаємо, оподаткування виграшів та призів передбачено нормами Податкового кодексу України (пп.165.1.1, 165.1.46 ст. 165, 167.1, 167.3 ст.167).

Кампанія декларування триває до 1 травня 2014 року!

 

Ви можете залишити коментар, або посилання на Ваш сайт.