wordpress themes.

Просмотры: 128

Оподаткування доходів неприбуткових організацій

Громадська організація, крім основної діяльності, передбаченої статутом, має право вести підприємницьку діяльність та отримувати дохід від неї. Проте такий дохід, на відміну від прибутку підприємства, не може бути розподілений між засновниками та членами громадської організації. Він має бути спрямований виключно на досягнення мети громадської організації.

У разі якщо громадські організації отримують доходи від операцій із надання товарів, виконання робіт, надання послуг особам іншим, ніж засновники (члени, учасники), такі доходи підлягають оподаткуванню відповідно до положень пункту 157.11 Податкового кодексу України без зменшення об’єкта оподаткування на суму амортизаційних відрахувань.

Надання таких послуг для покриття витрат від здійснення основної діяльності неприбуткової організації не є підставою для виключення організації з Реєстру неприбуткових організацій та установ. А за використання звільнених від оподаткування коштів на цілі, не передбачені статутом, зокрема для провадження господарської діяльності, неприбуткову організацію буде виключено з Реєстру неприбуткових організацій та установ, наголошують фахівці Богодухівської ОДПІ.

Ви можете залишити коментар, або посилання на Ваш сайт.