wordpress themes.

Просмотры: 51

Окремі питання оподаткування платників єдиного податку

Фахівці Богодухівської ОДПІ інформують, що відповідно до статті 295 Податкового кодексу України платники єдиного податку першої і другої груп сплачують податок шляхом здійснення авансового внеску не пізніше 20 числа (включно) поточного місяця. Такі суб’єкти господарювання можуть здійснити сплату єдиного податку авансовим внеском за весь податковий (звітний) період (квартал, рік), але не більш як до кінця поточного звітного року.

Водночас зазначаємо, що платники єдиного податку першої та другої груп, які не використовують працю найманих осіб, звільняються від сплати єдиного податку протягом одного календарного місяця на рік на час відпустки. Тобто, вказана категорія платників єдиного податку на законних підставах може скористатись правом на тимчасову відпустку та при цьому використати можливість не сплачувати єдиний податок в цей час.

Відповідно до Указу Президента України від 17 березня 2014 року №303/2014 на території України оголошено часткову мобілізацію. На підставі Указу місцеві органи виконавчої влади за участі органів місцевого самоврядування забезпечують своєчасне оповіщення і прибуття громадян, які призиваються на військову службу, на збірні пункти та у військові частини. Згідно з Указом мобілізація проводиться протягом 45 діб із дня набрання чинності Указом.

Враховуючи вищезазначене та з метою врегулювання питань щодо нарахувань авансових внесківБогодухівська ОДПІ повідомляє наступне.

Для фізичних осіб – підприємців – платників єдиного податку першої і другої груп, що не здійснювали господарську діяльність в період мобілізації та не одержували дохід, контролюючі органи, керуючись статтею 101 Податкового кодексу України, мають підстави вважати податковий борг платника єдиного податку, що виник внаслідок непереборної сили (форс-мажорних обставин), безнадійним податковим боргом, що підлягатиме списанню. Але при цьому вказана категорія платників повинна буде надати підтверджуючий документ з військового комісаріату, у якому буде зазначено період перебування на зборах.

Ви можете залишити коментар, або посилання на Ваш сайт.