wordpress themes.

Просмотры: 89

Облік доходів і витрат фізосіб в електронному вигляді

Ще один сервіс з 1 січня 2014 року надається фізичним особам – підприємцям, які застосовують загальну систему оподаткування, які користуються «Електронним кабінетом платника податків». У підсистемі «Електронного кабінету» з цього року передбачено режим «Ведення Книги обліку доходів і витрат в електронному вигляді та формування податкової декларації».

Отже, з 01.01.2014р. фізичні особи – підприємці за власним бажанням можуть обрати електронну форму ведення Книги обліку доходів і витрат. У разі такого вибору їм необхідно за місцем обліку укласти договір на отримання посиленого сертифікату відкритих ключів, сформованих АЦСК ІДД Міндоходів.

У сервісі «Електронний кабінет платника податків» у режимі «Ведення Книги обліку доходів і витрат в електронному вигляді та формування податкової декларації» за допомогою електронного ключа формується заява на отримання Книги. Далі ця електронна заява надсилається до контролюючого органу за місцем податкового обліку через Інтернет.

Отримавши заяву, контролюючий орган реєструє її у реєстрі поданих заяв на отримання електронної Книги і протягом трьох робочих днів формує та надсилає платнику податків повідомлення про реєстрацію Книги із зазначенням реєстраційного номера та дати реєстрації.

Після отримання фізичною особою – підприємцем повідомлення про реєстрацію Книги підсистема надає користувачу повний доступ до Книги в електронному вигляді. Ведення такої електронної Книги доходів і витрат здійснюється згідно з встановленим Порядком № 481. Записи в Книзі робляться за підсумками робочого дня, протягом якого отримано дохід.

Крім того, з 1 квітня 2014 року в електронному сервісі «Електронний кабінет платника податків» планується запровадження режиму формування Податкової декларації про майновий стан і доходи на підставі даних електронної Книги доходів і витрат. Зазначена Декларація у режимі реального часу передаватиметься до контролюючого органу у підсистему «Обробка податкової звітності та платежів» для формування квитанції про прийняття декларації та направлення зазначеної квитанції фізичній особі – підприємцю.

 

Нагадуємо: «Порядок ведення Книги обліку доходів і витрат, які ведуть фізичні особи – підприємці, крім осіб, що обрали спрощену систему оподаткування, і фізичні особи, які провадять незалежну підприємницьку діяльність» затверджено наказом Міндоходів України від 16.09.2013 р. № 481.

Ви можете залишити коментар, або посилання на Ваш сайт.