wordpress themes.

Просмотры: 75

Нульова ставка – не для всіх!

Вартість спадщини і дарунків, якщо вони отримані від  члена сім’ї першого ступеня споріднення (чоловік, дружина, батьки і діти),  або ж отримані інвалідом I групи або особою, що має статус дитини-сироти або дитини, позбавленої батьківської опіки, або дитиною-інвалідом, оподатковується за нульовою ставкою податку на доходи фізичних осіб. У інших випадках ставка податку складає 5 %.

Якщо ж спадщину  або дарунок  громадянин України    отримує від громадянина іншої країни  або навпаки, ставка податку складатиме 15 або 17 % – залежно від вартості таких об’єктів.

Платники податку, що одержали дохід у вигляді спадщини або дарунка, який оподатковується за нульовою ставкою податку, не зобов’язані подавати річну податкову декларацію про майновий стан і доходи, але за умови відсутності інших підстав для подання декларації. В інших випадках громадяни зобов’язані задекларувати такі доходи до 1 травня року, що йде за роком, в якому отриманий доход у вигляді спадщини  або дарунка, і до 1 серпня сплатити з таких доходів відповідну суму податку.

Порядок оподаткування доходу, отриманого у вигляді спадщини або дарунка визначено ст.174 Податкового кодексу.

Ви можете залишити коментар, або посилання на Ваш сайт.