wordpress themes.

Просмотры: 99

Міндоходівці відповідали на актуальні питання.

На запитання платників відповідала начальник управління доходів і зборів фізичних осіб Тетяна Ладуренко. Пропонуємо Вашій увазі відповіді на запитання.

-В якому разі подається річна декларація про майновий стан і доходи?

Обов’язок  щодо подання річної декларації про майновий стан  і доходи виникає у разі отримання громадянами окремих видів доходів, які оподатковуються:

– з яких при нарахуванні або виплаті податок не утримувався;

– у разі отримання доходів від особи, яка не є податковим агентом;

– у разі отримання нецільової благодійної  допомоги від благодійника – фізичної або юридичної особи, якщо її загальна сума перевищує 1610 грн.;

– у випадку, якщо доходи у формі заробітної плати, інших заохочувальних і компенсаційних виплат, інших виплат і винагород у зв’язку з трудовими відносинами і   по цивільно  – правовим договорам нараховувалися  (виплачувалися) двома або більш податковими агентами і при цьому загальна річна сума таких оподатковуваних податком виплат перевищує  137640 грн.;

– спадку  (подарунків), одержаних від осіб, які не є членами сім’ї першого ступеня споріднення;

– доходи  від продажу інвестиційних активів, якщо  їх вартість перевищує 1610 грн.;

–  іноземних доходів;

– суми заборгованості платника податку за укладеним їм цивільно-правовим договорам, по якій закінчився  термін позовної давності і яка перевищує суму, що становить 50 відсотків місячного прожиткового мінімуму, діючого для працездатної особи на 1 січня звітного податкового року.

-В якому разі не потрібно подавати декларацію?

Платнику податку не потрібно подавати декларацію, якщо він отримував доходи:

– виключно від податкових агентів;

– від операцій продажу (обміну) майна, дарування при нотаріальному посвідченні договорів, за якими був сплачений податок на доходи фізичних осіб.

-В яких ще випадках подається декларація?

Крім того, подати декларацію можуть фізичні особи, які мають право на податкову знижку. У 2014 році платники податку на доходи фізичних осіб, які бажають реалізувати своє право на податкову знижку за наслідками 2013 року, податкову декларацію можуть подати упродовж всього року.

Нагадаємо, що декларування доходів пов’язано із виконанням платниками податку на доходи фізичних осіб норм Податкового кодексу України від 2 грудня 2010 року № 2755-VI (із змінами та доповненнями). Згідно з цим Кодексом громадяни зобов’язані подати та/або мають право подати річну податкову декларацію про майновий стан і доходи (податкову декларацію) за наслідками звітного податкового року для отримання податкової знижки та повернення частини сплаченого ними із заробітної плати податку.

-Які існують способи подачі звітності?

Декларацію про майновий стан  і доходи можна подати до  територіального органу Міндоходів  за  місцем  реєстрації або відзвітувати в електронному вигляді.

 

Податкова декларація подається до органу Міндоходів одним з наступних способів:

– особисто платником податків або уповноваженою на це особою;

– надсилається поштою з повідомленням про вручення та з описом вкладення;

– засобами електронного зв’язку в електронній формі з дотриманням умови щодо реєстрації електронного підпису підзвітних осіб у порядку, визначеному законодавством.

Для  спрощення процедури декларування доходів громадянами  Міндоходів України   впроваджений   сервіс «Заповнення декларації про майновий стан  і доходи», який дозволяє заповнити декларацію в електронному вигляді.

Для того, щоб скористатися  цією послугою платнику необхідно мати електронний ключ цифрового підпису і відповідне програмне забезпечення, які надаються безкоштовно. Додаткову інформацію щодо надання податкової декларації про майновий стан і доходи громадяни можуть отримати в Богодухівській ОДПІ в Центрі обслуговування платників податків або за телефонам 3-33-01.

-Яка послідовність накладення електронного цифрового підпису на податкову накладну?

При здійсненні операцій з постачання товарів чи послуг платник податку – продавець товарів або послуг зобов’язаний надати покупцю податкову накладну та зареєструвати її в Єдиному реєстрі податкових накладних.

Для реєстрації в Єдиному реєстрі продавець складає податкову накладну або розрахунок коригування з використанням спеціалізованого програмного забезпечення.

Після складення податкової накладної або розрахунку коригування в електронній формі на них накладається електронний цифровий підпис посадових осіб платника податку у такому порядку: першим – електронний цифровий підпис головного бухгалтера (бухгалтера) або керівника; другим – електронний цифровий підпис, що є аналогом відбитка печатки продавця.

За відсутності у продавця посади бухгалтера електронні цифрові підписи посадових осіб платника податку накладаються у такому порядку: першим – електронний цифровий підпис керівника; другим – електронний цифровий підпис, що є аналогом відбитка печатки продавця.

Продавець, що є фізичною особою – підприємцем, накладає електронний цифровий підпис у такому порядку: першим – електронний цифровий підпис фізичної особи – підприємця; другим електронний цифровий підпис, що є аналогом відбитка печатки продавця.

ДЛЯ ДОВІДКИ: ключі цифрового підпису можна отримати безкоштовно в Центрі обслуговування платників податків міської ДПІ в  каб.110.  Термін дії ключів – 2 роки.

 

Ви можете залишити коментар, або посилання на Ваш сайт.