wordpress themes.

Просмотры: 87

Кожна людина повинна самостійно подбати про своє соціальне та пенсійне забезпечення

«Законом України «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування» передбачено, що страховий стаж – це період, протягом якого особа підлягає загальнообов’язковому державному пенсійному страхуванню, та за який щомісяця сплачені страхові внески в сумі не меншій, ніж мінімальний страховий внесок. Тобто, якщо працівнику нарахована заробітна плата не менше законодавчо встановленого мінімального рівня і з неї сплачено страхові внески до Пенсійного фонду України (а з 01.01.2011 року – єдиний соціальний внесок), то такий місяць повністю враховується до страхового стажу і заробітна плата за цей місяць враховується для обчислення пенсії»,- поінформувала заступник начальника Богодухіської ОДПІ Валентина Жилко.

Якщо ж сума нарахованої заробітної плати, з якої сплачені внески, менша за мінімальний рівень, страховий стаж становить неповний місяць і обчислюється пропорційно заробітній платі.

Забезпечення заробітною платою працівників не менше мінімальних державних стандартів та своєчасна й повна сплата соціального внеску – це обов’язок кожного роботодавця.

Якщо роботодавець не сплачує єдиний внесок на державне соціальне страхування своїх найманих працівників, то періоди, за які не сплачені внески, не враховуються до страхового стажу робітника та не включаються в заробіток для розрахунку розміру соціальних виплат та пенсій.

То ж самі громадяни повинні бути зацікавлені в тому, щоб працювати офіційно і забезпечити собі соціальні виплати та гарантії. А це допомога по тимчасовій непрацездатності; по вагітності і пологах; по догляду за дитиною до 3-х років; по втраті працездатності внаслідок нещасних випадків; путівки на санаторно-курортне лікування; пенсійне забезпечення.

Тож, нагадуємо роботодавцям та громадянам, що незареєстрований належним чином працівник ризикує залишитися без права на отримання пільг та виплат, гарантованих державою, а роботодавцю загрожують значні розміри штрафних санкцій.

Так, за не укладення чи несвоєчасну реєстрацію трудових договорів між роботодавцями та найманими працівниками до роботодавця застосовується адміністративна відповідальність у вигляді штрафу в розмірі від 30 до 100 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (510 -1700грн.).

У разі виявлення під час перевірки фактів порушення працедавцем законодавства щодо укладення трудового договору, якщо ці дії призвели до нарахування, утримання та сплати в бюджет податку на доходи фізичних осіб, до нього застосовуватимуться штрафні санкції у розмірі 25 відсотків суми нарахованого податкового зобов’язання. А при повторному порушенні протягом 1095 днів – 50 відсотків.

Крім цього, встановлена кримінальна відповідальність за неукладення трудових договорів з найманими працівниками та грубе порушення законодавства про працю(ст.172 Кримінального Кодексу України) та за умисне ухилення від сплати податків (ст.212 ККУ).

 

Ви можете залишити коментар, або посилання на Ваш сайт.