wordpress themes.

Просмотры: 135

Інтернет – семінар на тему: «Оподаткування податком на доходи фізичних осіб – 2013: підсумки та перспективи»

Питання 1. Який строк подання декларації для отримання податкової знижки?

У 2014 році платники податку на доходи фізичних осіб, які бажають реалізувати своє право на податкову знижку за наслідками 2013 року, податкову декларацію про майновий стан та доходи можуть подати упродовж всього 2014 року.

Питання 2. Яким чином оподатковується продаж нерухомого майна, отриманого у подарунок фізичною особою, за умови перебування у власності менше трьох років?

Відповідь. Дохід від операцій з продажу (обміну) не частіше одного разу на рік отриманого у подарунок нерухомого майна, яке перебуває у власності менше трьох років, підлягає оподаткуванню на загальних підставах, за ставками 5% при отриманні доходу резидентом та 15%/17% при отриманні доходу нерезидентом.

Питання 3. Яка ставка податку на доходи фізичних осіб застосовується до доходу у виді подарунка, отриманий платником податку від фізичної особи – резидента, що не є членом сім’ї першого ступеня споріднення?

Порядок оподаткування доходу, отриманого платником податку як дарунок (або в результаті укладення договору дарування) від фізичних осіб, встановлено пунктом 174.6 статті 174 розділу ІV Податкового кодексу України.

Кошти, майно, майнові чи немайнові права, вартість робіт, послуг, подаровані платнику податку, оподатковуються згідно з правилами, встановленими розділом IV Податкового кодексу для оподаткування спадщини.

Згідно з підпунктом 174.2.2 пункту 174.2 статті 174 Податкового кодексу вартість будь-якого об’єкта спадщини (подарунка), що успадковується спадкоємцями (обдарованими), які не є членами сім’ї спадкодавця (дарувальника) першого ступеня споріднення, оподатковується за ставкою, визначеною пунктом 167.2 статті 167 Податкового кодексу.

Таким чином, фізичні особи – резиденти, які отримують подарунок від фізичної особи – резидента, який не належить до членів сім’ї першого ступеня споріднення, сплачують податок на доходи фізичних осіб за ставкою 5% від вартості подарунка.

Питання 4. Яким чином оподатковується продаж нерухомого майна, отриманого у спадщину фізичною особою, за умови перебування у власності менше трьох років?

Дохід від операцій з продажу (обміну) не частіше одного разу на рік нерухомого майна, отриманого у спадщину, яке перебувало у власності менше трьох років, не оподатковується податком на доходи фізичних осіб.

Питання 5. Якщо під час нотаріального оформлення подарунка громадянин сплатив податок на доходи фізичних осіб, чи виникає в нього обов’язок подавати декларацію про майновий стан та доходи?

Відповідно до пункту 179.2 статті 179 Податкового кодексу України обов’язок платника податку щодо подання податкової декларації вважається виконаним, якщо він отримував доходи від операцій продажу (обміну) майна, дарування, при нотаріальному посвідченні договорів за якими було сплачено податок на доходи фізичних осіб.

Отже, у даному випадку декларацію про майновий стан та доходи подавати не потрібно.

Питання 6. У які строки фізичні особи сплачують суми податку за результатами поданої річної декларації?

Відповідно до пункту 179.7 статті 179 Податкового кодексу України фізична особа зобов’язана самостійно до 1 серпня року, що настає за звітним, повинна сплатити суму податкового зобов’язання, зазначену в поданій нею податковій декларації.

Питання 7. Яким чином оподатковується ПДФО дохід від продажу житлового будинку, що розташований на межі двох земельних ділянок (оформлених різними державними актами)?

Згідно з пунктом 172.1 статті 172 Податкового кодексу України дохід, отриманий платником податку від продажу (обміну) не частіше одного разу протягом звітного податкового року житлового будинку, квартири або їх частини, кімнати, садового (дачного) будинку (включаючи земельну ділянку, на якій розташовані такі об’єкти, а також господарсько-побутові споруди та будівлі, розташовані на такій земельній ділянці), а також земельної ділянки, що не перевищує норми безоплатної передачі, визначеної статтею 121 Земельного кодексу України залежно від її призначення, та за умови перебування такого майна у власності платника податку понад три роки, не оподатковується.

Отже, дохід отриманий платником податку від продажу житлового будинку (включаючи земельну ділянку під будинком), який розташований на межі декількох земельних ділянок оформлених різними державними актами і перебуває у власності понад три роки,  не оподатковується.

Дохід, отриманий платником податку від продажу однієї земельної ділянки, що не перевищує норми безоплатної передачі і перебуває у власності понад три роки, не оподатковується.

Водночас дохід, отриманий від продажу інших земельних ділянок, які перебувають у власності понад три роки, підлягає оподаткуванню за ставкою, встановленою пунктом 167.2 статті 167 Податкового кодексу України, тобто 5%, виходячи з ціни, зазначеної в договорі купівлі – продажу, але не нижче експертної грошової оцінки такої земельної ділянки.

Питання 8. Яким способом можна подавати декларацію про майновий стан та доходи?

Податкова декларація подається до контролюючого органу в один із таких способів за вибором платника податку:

– особисто платником або уповноваженою на це особою;

– надсилається поштою з повідомленням про вручення та з описом вкладення;

– засобами електронного зв’язку в електронній формі з дотриманням умови щодо реєстрації електронного підпису у порядку, визначеному законодавством.

Поштове відправлення слід здійснити не пізніше, ніж за десять днів до закінчення граничного терміну подання декларації, а при поданні в електронній формі – не пізніше закінчення останньої години дня, у якому минає такий граничний термін (пункт 49.5 статті 49 Податкового кодексу України).

За загальними правилами граничний термін подання річної декларації для громадян – до 1 травня року, наступного за звітним.

Якщо ж громадянин має право на податкову знижку, то він може подати декларацію про майновий стан і доходи разом з документами, що підтверджують його право на податкову знижку, до 31 грудня включно наступного за звітним року, за умови, що такий громадянин не зобов’язаний подати декларацію до 1 травня.

Питання 9. За якою адресою подавати декларацію про майновий стан та доходи: за місцем прописки чи проживання?

Податкова декларація про майновий стан і доходи, отримані громадянами у 2013 році, подається до 1 травня 2014 року.

Декларація подається громадянами до органів доходів і зборів за місцем реєстрації згідно з паспортними даними.

 

Ви можете залишити коментар, або посилання на Ваш сайт.