wordpress themes.

Просмотры: 95

“Гаряча лінія” відповідає

Нещодавно в Богодухівській ОДПІ відбувся сеанс телефонного зв’язку “гаряча лінія” з актуальних питань податкового законодавства.

Відповіді на питання щодо оподаткування надавала в.о.начальника інспекції Валентина Жилко. Пропонуємо їх Вашій увазі.

Чи потрібно сплачувати податок на доходи фізичних осіб з вартості оренди житла, яке орендує і оплачує юридична особа – працедавець для проживання свого працівника згідно трудової угоди?

У випадку коли юридична особа орендує нерухомість (житло) для свого працівника, оскільки це передбачено трудовою угодою, і сплачує орендну плату за таку нерухомість орендодавцю, то такий дохід для працівника є додатковим благом та підлягає оподаткуванню податком на доходи фізичних осіб за ставкою 15 (17) відсотків бази оподаткування.

Чи є базою для нарахування єдиного соціального внеску кошти, виплачені підприємством – юридичною особою на користь фізичної особи – підприємця платника єдиного податку за послуги, які не зазначені у Свідоцтві платника єдиного податку?

Сума коштів, що виплачується юридичною особою фізичній особі-підприємцю – платнику єдиного податку, не є базою нарахування єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування, якщо виконувані нею роботи (надані послуги) відповідають видам діяльності, які зазначені у Свідоцтві платника єдиного податку та Єдиному державному реєстрі юридичних осіб та фізичних осіб – підприємців.

В іншому випадку, роботодавці – юридичні особи нараховують єдиний внесок на суму винагороди (доходу) фізичній особі-підприємцю за цивільно-правовими договорами у розмірі 34,7 відсотків та утримують із суми винагороди єдиний внесок у розмірі 2,6 відсотка.

Чи потрібно до податкової декларації з ПДВ, яка подається з прочерками, додавати копії реєстрів виданих та отриманих податкових накладних в електронному вигляді?

Згідно з п.201.15 ст.201 Податкового кодексу України від 02 грудня 02010 року №2755-VI із змінами та доповненнями (далі – ПКУ) та п.3 Порядку ведення реєстру виданих та отриманих податкових накладних, затвердженого наказом Міністерства фінансів України від 17.12.2012 №1340, який зареєстровано в Міністерстві юстиції України 01.02.2013 за №201/22733 (далі – Порядок №1340), реєстр виданих та отриманих податкових накладних (далі – Реєстр) ведеться в електронному вигляді у затвердженому форматі та за власним бажанням платника у паперовому вигляді.

Усі графи Реєстру, що мають вартісні показники, заповнюються в гривнях з копійками.

Платники податку щомісяця в строки, що передбачені для подання податкової звітності (календарний місяць), у тому числі для яких встановлено звітний податковий період – квартал, подають контролюючого органу копії записів у Реєстрах за такий період в електронному вигляді. Копії записів у Реєстрах подаються за допомогою телекомунікаційних мереж загального користування з використанням надійних засобів електронного цифрового підпису (за умови отримання їх у визначеному законодавством України порядку) у затвердженому форматі.

Особа, яка реєструється як платник податку з іншого дня ніж перший день календарного місяця і першим звітним (податковим) періодом якого є період, який розпочинається від дня такої реєстрації та закінчується останнім днем першого повного календарного місяця, має надати до контролюючого органу окремо копії записів у Реєстрах за місяць, в якому відбулась реєстрація платником податку, та окремо за місяць, що настає за місяцем реєстрації.

Відповідно до п.7 Порядку №1340 Реєстр є основою для відображення зведених результатів такого обліку в податкових деклараціях з податку на додану вартість. Оскільки ПКУ та Порядком №1340 не встановлено залежності щодо подання копій реєстрів виданих та отриманих податкових накладних в електронному вигляді від стану господарської діяльності платника податку та від наявності чи відсутності податкових зобов’язань та поданого кредиту у відповідному звітному періоді, то платник податку зобов’язаний до податкової декларації з ПДВ, яка подається до органу Міндоходів з прочерками, додавати копії Реєстрів в електронному вигляді за відповідний звітний період.

Чи можливо здійснити процедуру реєстрації в АЦСК ІДД через мережу Інтернет без особистої присутності в центрі сертифікації?

Процедура отримання послуг електронного цифрового підпису через мережу Інтернет не можлива. Регламентом Акредитованого центру сертифікації ключів Інформаційно-довідкового департаменту державної податкової служби, затвердженого Головою Державної податкової служби України 07.05.2012, передбачена особиста присутність заявника (чи його довіреної особи) під час процедури реєстрації. Детальну інформацію щодо процедури реєстрації можна переглянути на офіційному інформаційному ресурсі Акредитованого центру сертифікації ключів Інформаційно-довідкового департаменту http://www.acskidd.gov.ua/ у рубриці Реєстрація користувачів.

Чи потрібно мені подавати річну податкову декларацію про майновий стан і доходи, якщо я у звітному календарному році отримала дохід від продажу нерухомого майна, яке перебувало у моїй власності понад три роки?

Відповідно до ст.172 Податкового кодексу України від 02 грудня 2010 року №2755-VІ із змінами та доповненнями (далі – ПКУ) дохід, отриманий платником податку від продажу (обміну) не частіше одного разу протягом звітного податкового року житлового будинку, квартири або їх частини, кімнати, садового (дачного) будинку (включаючи земельну ділянку, на якій розташовані такі об’єкти, а також господарсько-побутові споруди та будівлі, розташовані на такій земельній ділянці), а також земельної ділянки, що не перевищує норми безоплатної передачі, визначеної ст.121 Земельного кодексу України залежно від її призначення, та за умови перебування такого майна у власності платника податку понад три роки, не оподатковується.

Умова щодо перебування такого майна у власності платника податку понад три роки не розповсюджується на майно, отримане таким платником у спадщину.

Статтею 179 ПКУ визначено порядок подання річної податкової декларації про майновий стан і доходи (податкової декларації).

Відповідно до розділу IV ПКУ обов’язок платника податку щодо подання податкової декларації вважається виконаним і податкова декларація не подається, якщо такий платник податку отримував доходи, зокрема:

від податкових агентів, які згідно з розділом IV ПКУ не включаються до загального місячного (річного) оподатковуваного доходу;

виключно від одного податкового агента незалежно від виду та розміру нарахованого (виплаченого, наданого) доходу, крім випадків, прямо передбачених розділом IV ПКУ;

від операцій продажу (обміну) майна, дарування, при нотаріальному посвідченні договорів за якими був сплачений податок відповідно до розділу IV ПКУ.

У разі якщо у звітному календарному році фізична особа отримала дохід від продажу не частіше одного разу нерухомого майна, визначеного п.172.1 ст.172 ПКУ, яке перебувало у власності платника податку понад три роки, така особа не зобов’язана подавати річну податкову декларацію.

Ви можете залишити коментар, або посилання на Ваш сайт.