wordpress themes.

Просмотры: 157

Фізичні особи-підприємці в 2014 році можуть заповнювати Книгу обліку доходів і витрат в електронному вигляді

Відтепер  фізичним  особам – підприємцям, крім осіб, що обрали спрощену систему оподаткування, і фізичним особам, які провадять незалежну професійну діяльність  надано право самостійного вибору  ведення Книги в електронному або паперовому  вигляді,- повідомляють фахівці Богодухівської ОДПІ.

Ця новація передбачена  вимогами Наказу  Міністерства доходів і зборів України від 16.09.2013 р.  № 481 «Про затвердження форми Книги обліку доходів і витрат, яку ведуть фізичні особи – підприємці, крім осіб, що обрали спрощену систему оподаткування, і фізичні особи, які провадять незалежну професійну діяльність, та Порядку її ведення».

Зважаючи на нові вимоги, фізичні особи – підприємці у затвердженій формі  Книги не проводять інвентаризацію  залишків  товарів на  початок та  кінець року, відсутня  також вимога  ведення  Книги  найманими особами, які перебувають у трудових відносинах із фізичними особами – підприємцями.

Записи у Книзі виконуються за підсумками робочого дня, протягом якого отримано дохід.

Дані Книги заповнюються у гривнях з копійками та використовуються самозайнятою особою для заповнення податкової декларації про майновий стан і доходи.

Довідково: фізичні  особи  – підприємці відповідно до п.177.5 ст.177 Податкового кодексу України, подають до територіального органу за основним місцем обліку податкову  декларацію за результатами календарного року. Враховуючи, що така декларація за 2013 рік заповнюється на підставі даних Книг обліку доходів і витрат, які велись за формою згідно наказу №1025, рекомендуємо самозайнятим особам, які здійснювали протягом  2013 року  облік  доходів  і витрат у Книзі відповідно до Наказу №1025, продовжити  її ведення до закінчення 2013 року.

Ви можете залишити коментар, або посилання на Ваш сайт.