wordpress themes.

Просмотры: 92

Декларуємо доходи, отримані у 2013 році, у вигляді спадщини або дарунка

Як зазначила в.о.начальника Богодухівської ОДПІ Валентина Жилко: «У разі успадкування майна чи грошових коштів громадянином України, який не є членом сім’ї спадкодавця першого ступеня споріднення, спадкоємцю слід сплатити податок на доходи фізичних осіб в розмірі 5% від вартості успадкованого об’єкта.

Якщо об’єкт спадщини успадковується громадянином України від спадкодавця-нерезидента або успадковується спадкоємцем-нерезидентом від громадянина України, то спадкоємцю (незалежно від ступеня споріднення осіб) слід сплатити податок за ставкою 15% від вартості успадкованого об’єкта, що не перевищує 10 кратний розмір мінімальної заробітної плати (за 2013 рік -11470 грн.) Якщо ж вартість спадщини перевищує 11470 грн., то сума перевищення оподатковується за ставкою 17%.»

За нульовою ставкою оподатковується вартість:

– успадкованої власності (майна та грошових коштів) членами сім’ї спадкодавця першого ступеня споріднення;

– успадкованого майна та готівкових коштів на рахунках спадкодавця, які успадковуються інвалідами 1 групи, дитиною-сиротою або дитиною, позбавленою батьківського піклування, та вартість майна, успадкованого дитиною-інвалідом.

Відповідальними особами за сплату податку на доходи фізичних осіб до бюджету є спадкоємці, які отримали спадщину. Спадкоємці-нерезиденти зобов’язані сплатити податок до нотаріального оформлення об’єктів спадщини.

Особи, які у 2013 році отримали спадщину, зобов’язані до 1 травня 2014 року подати Декларацію до податкового органу за своїм місцем реєстрації та сплатити податок до 1 серпня 2014 року. Форма Декларації затверджена наказом Міністерства доходів і зборів України від 11.12.2013 р. №793.

Не зобов’язані подавати Декларацію спадкоємці-нерезиденти та спадкоємці-резиденти, які сплатили податок до нотаріального оформлення спадщини, та спадкоємці, в яких такі доходи оподатковуються за нульовою ставкою.

Кошти, майно, подаровані фізичній особі, оподатковуються аналогічно доходам отриманим від спадщини.

Порядок оподаткування доходів, отриманих у спадщину чи дарунок, викладений в статті 174 Податкового кодексу України.

З початку 2014 року вже 23 громадян задекларували свої доходи у вигляді отриманої спадщини чи подарунка.

 

Ви можете залишити коментар, або посилання на Ваш сайт.