wordpress themes.

Просмотры: 125

Деклараційна кампанія 2014

Застуник начальника Богодухівської ОДПІ Валентина Жилко проінформувала, що з 1 січня 2014 року  стартувала кампанія декларування доходів громадян отриманих у 2013 році. Відповідно до норм Податкового кодексу України, податкова декларація про майновий стан і доходи подається до 1 травня. Тобто граничний термін подання декларації для платників, які зобов’язані подавати декларацію — 30 квітня 2014 року.

Обов’язкове подання декларації про майновий стан і доходи, отримані у 2013 році, передбачено для тих громадян, які отримували доходи не від податкових агентів, та доходи, з яких протягом року податок не утримувався.

Декларація подається до органу Міністерства доходів і зборів за місцем податкової адреси платника податку.

Законом передбачено обов’язкове  подання   декларації громадянами, які одержували  доходи, зокрема:

– дохід у вигляді вартості успадкованого або подарованого майна у межах, що підлягає оподаткуванню;

– дохід, від надання нерухомого та рухомого майна в оренду, якщо орендар є фізичною особою, яка не є суб’єктом господарювання;

–  дохід від операцій з продажу (обміну) нерухомого, рухомого майна у межах, що підлягає оподаткуванню;

– іноземні доходи;

– інвестиційний дохід;

– дохід  від двох і більше податкових агентів у формі заробітної плати, інших заохочувальних  виплат або   винагород у зв’язку з трудовими  відносинами та за цивільно-правовими договорами у разі якщо  загальна сума таких  доходів  протягом  року  перевищувала 120 розмірів мінімальної заробітної плати, встановленої законом на 1 січня 2013  року (у 2013 році – 137 тис.640 грн.);

– невикористані та неповернуті кошти у вигляді цільової благодійної допомоги;

– нецільова благодійна допомога понад встановлену норму (у 2013 році – 1610 грн.);

–  дохід, отриманий у вигляді додаткового блага, отриманого від третьої особи;

– кошти або майно, отримані платником податку як хабар, викрадені чи знайдені як скарб, не зданий державі згідно із законом, у сумах, які визначені обвинувальним вироком;

– інші доходи, що підлягають оподаткуванню відповідно до розділу ІV ПКУ.

Форма податкової декларації про майновий стан і доходи , та Інструкції щодо її заповнення затверджені наказом Міністерства доходів і зборів України  від 11 грудня 2013 N 793 , який набрав чинності з 31 грудня 2013 року.

Починаючи з минулого року, громадяни мають можливість подавати річну декларацію про майновий стан і доходи у режимі реального часу (on-line) через «Електронний кабінет платника податків” не з’являючись особисто до податкової інспекції.

Для подання податкових декларацій в режимі on-line, платнику податків необхідно отримати електронний цифровий підпис. Послуга електронного цифрового підпису надається безкоштовно.

Бланки декларації безоплатно надаються органами Міндоходів платникам податку на їх запит. Форму податкової декларації в електронному вигляді можна знайти на офіційному  порталі органів Міндоходів України за адресою: www.minrd.gov.ua в сервісі “Декларування-он-лайн.

Платник податку до 1 березня року 2014 року має право звернутися з запитом до відповідного органу Міндоходів з проханням надати роз’яснення щодо заповнення річної податкової декларації, та отримати  безоплатні послуги за таким зверненням.

Крім того, за консультацією можна звернутися до Інформаційно-довідкового департаменту Міндоходів  за телефоном  0-800-501-007  з 08:00 до 20:00, крім суботи та неділі (всі дзвінки зі стаціонарних  телефонів  безкоштовні).

До Богодухівської ОДПІ подано 13 декларацій про майновий стан і доходи, отримані у 2013 році.

Ви можете залишити коментар, або посилання на Ваш сайт.