wordpress themes.

Просмотры: 124

«Деклараційна кампанія – 2014» у комп’ютерно-технологічному коледжі

На Харківщині роз’яснення порядку декларування громадянами своїх доходів у навчальних закладах вже стало традицією. Так, сьогодні до комп’ютерно-технологічного коледжу завітали представники ГУ Міндоходів у Харківській області, які розповіли про всі тонкощі цьогорічної кампанії.

«Щорічно з 1 січня до 1 травня проводиться кампанія декларування доходів громадян, отриманих ними впродовж попереднього звітного року. Відповідно до Податкового кодексу України окремі категорії громадян зобов’язані декларувати доходи. При цьому, до кінця року можна подати декларацію для того, щоб отримати право на податкову знижку. Тобто, компенсувати частину коштів за деякими витратами», – зазначив начальник ГУ Міндоходів у Харківській області Андрій Роздайбіда.

Відповідно до норм Податкового кодексу, громадяни зобов’язані в 2014 році подати податкову декларацію і самостійно сплатити податок на доходи фізичних осіб, якщо впродовж 2013 року вони одержували доходи, зокрема:

– від осіб, які не є податковим агентом;

– які не підлягають оподаткуванню під час їх нарахування або виплати, але не звільнені від оподаткування;

– доходи, які нараховувалися (виплачувалися, надавалися) платнику податку двома або більше податковими агентами у формі заробітної плати, інших заохочувальних та компенсаційних виплат або інших виплат і винагород у зв’язку з трудовими відносинами та за цивільно-правовими договорами, і при цьому загальна річна сума таких оподатковуваних доходів перевищує сто двадцять розмірів мінімальної заробітної плати, встановленої законом на 1 січня звітного податкового року (у 2013 році – 137640 грн.) тощо.

Окрім того, за словами фахівців Міндоходів, подати податкову декларацію можна і в електронному вигляді.

Для цього, платнику податків необхідно:

1. Отримати електронний цифровий підпис, який безкоштовно видається Акредитованим центром сертифікації ключів Інформаційно-довідкового департаменту Міндоходів;

2. Завантажити з сайту Акредитованого центру сертифікації ключів програмне забезпечення – „Програмний комплекс користувача ЦСК”. Встановити програмне забезпечення на персональному комп’ютері та виконати необхідні налаштування допоможе інструкція користувача.

3. Авторизуватися за допомогою особистого електронного ключа та розпочати роботу.

Нагадаємо, що декларування доходів пов’язано із виконанням платниками податку на доходи фізичних осіб норм Податкового кодексу України від 2 грудня 2010 року № 2755-VI (із змінами та доповненнями). Згідно з цим Кодексом громадяни зобов’язані подати та/або мають право подати річну податкову декларацію про майновий стан і доходи (податкову декларацію) за наслідками звітного податкового року для отримання податкової знижки та повернення частини сплаченого ними із заробітної плати податку.

Ви можете залишити коментар, або посилання на Ваш сайт.