wordpress themes.

Просмотры: 111

Черговий сеанс телефонного зв’язку «гаряча лінія»

На дзвінки дозвонювачів відповідала начальник Богодухівської ОДПІ  Тетяна Світлична. Питання, що надходили, стосувались новацій в оподаткуванні та адмініструванні податків, які набули чинності з 1 січня 2014 року, порядку електронного звітування, сервісів Міндоходів. Найцікавіші запитання та відповіді на них пропонуємо вашій увазі.

Яким чином у поточному році відбуватиметься реєстрація платників ПДВ?

Починаючи з 1 січня 2014 відповідно до вимог Податкового кодексу України, реєстрація платників ПДВ здійснюється на підставі:

– реєстраційних заяв у паперовому вигляді, поданих до органів Міндоходів;

– електронних копій реєстраційних заяв, виготовлених шляхом сканування, які передаються державним реєстратором до органів Міндоходів одночасно з відомостями з реєстраційної картки на проведення державної реєстрації юридичної особи або фізичної особи – підприємця згідно із Законом України «Про державну реєстрацію юридичних осіб та фізичних осіб – підприємців»;

– реєстраційних заяв, поданих засобами електронного зв’язку в електронній формі з дотриманням умови щодо реєстрації електронного підпису підзвітних осіб у порядку, визначеному законодавством.

Зазначені зміни внесені Законом України від 24 жовтня 2013 року № 657-VII «Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо обліку та реєстрації платників податків та удосконалення деяких положень».

Також відповідно до оновленої редакції передбачено:

– оприлюднення на єдиному державному реєстраційному веб-порталі та офіційному веб-сайті Міндоходів даних про реєстрацію суб’єктів господарювання платниками ПДВ в органах Міндоходів (зміни до пункту 183.13 статті 183, пункту 209.10 статті 209 Податкового кодексу);

– відміну свідоцтв про реєстрацію платників ПДВ та забезпечення права платників ПДВ отримати витяги із реестру платників ПДВ в органах Міндоходів (зміни до пункту 183.9 статті 183 Податкового кодаксу).

Щодо процедури та строків реєстрації платників ПДВ у поточному році, то вони не відрізняються від процедур та строків, що діяли у минулому 2013 році.

За який період слід подавати звітність з податку на додану вартість за новою формою?

Подання звітності з ПДВ за формою, затвердженою наказом Міндоходів від 13.11.2013 р. № 678  здійснюватиметься платниками починаючи з 1 лютого 2014 року.

Нові форми звітності платники подаватимуть:

– ті, які звітують щомісяця, – за підсумками січня 2014 року – не пізніше 20 лютого 2014 року;

– ті, які звітують щокварталу, – за І квартал 2014 року – не пізніше 12 травня 2014 року.

Водночас Мінфін наказом від 13.11.2013 р. № 944 визнав таким, що втратив чинність, наказ «Про затвердження форм та Порядку заповнення і подання податкової звітності з податку на додану вартість» від 25.11.2011 р. № 1492. Відповідно до норм Податкового кодексу України, до визначення нових форм декларацій (розрахунків), які набирають чинності для складання звітності за податковий період, що настає за податковим періодом, у якому відбулося їх оприлюднення, є чинними форми декларацій (розрахунків), чинні до такого визначення.

Наказ Міндоходів від 13.11.2013 р. № 678 опубліковано 30 грудня 2013 року в «Офіційному віснику України» № 99.

Разом з цим, наказом Міндоходів від 25.11.2013 року № 708 затверджено нову форму Реєстру виданих та отриманих податкових накладних  та Порядок його ведення.

Цей наказ опубліковано 31 грудня 2013 року в «Офіційному віснику України» № 100.

Отже, починаючи з 1 січня 2014 року платникам ПДВ необхідно вести Реєстр виданих та отриманих податкових накладних за новою формою, але подавати – у складі звітності за підсумками січня 2014 року.

До того ж зверніть увагу, що починаючи з 27 листопада 2013 року звітність, що має додатки, подається у вигляді «Пакета звітних документів» – це спеціальне оформлення електронних документів, що перебувають у залежності: головний документ – додатки до головного документа.

Яким чином працює сервіс «Електронні податкові перевірки»?

З 1 січня 2014 року набув чинності Порядок подання платником податків заяви про проведення документальної невиїзної позапланової електронної перевірки та прийняття рішення територіальним органом Міністерства доходів і зборів України про проведення такої перевірки.

Для того, щоб скористатись таким сервісом платник податків не пізніше ніж за 10 календарних днів до передбачуваного початку проведення електронної перевірки має подати відповідну заяву до органу Міндоходів. До заяви додаються електронні підтверджуючі документи. Органи Міндоходів мають право отримати від платника також завірені паперові копії документів, що стосуються перевірки.

Слід зазначити, що електронні перевірки з 1 січня 2014 року проводитимуться для платників податків, які застосовують спрощену систему оподаткування.

Яка передбачена відповідальність за порушення порядку передачі електронних копій розрахункових документів та фіскальних звітних чеків РРО?

Починаючи з 1 січня 2014 року відповідно до статті 120 Податкового кодексу за неподання до органів Міндоходів звітності, пов’язаної із застосуванням розрахункових книжок та копій розрахункових документів і фіскальних звітних чеків з РРО, дротовими або бездротовими каналами зв’язку застосовується штраф розміром десять неоподатковуваних мінімумів доходів громадян – 170 гривень, а у разі повторного застосування штрафних санкцій, пов’язаних з неподанням або несвоєчасним поданням звітності протягом року, сума штрафу зростає до 1020 гривень.

Що є підтвердженням прийняття електронної податкової звітності?

Після одержання від платника звітного документа в електронному вигляді органи Міндоходів його розшифровують, перевіряють електронний цифровий підпис і відповідність електронного документа затвердженому формату (стандарту). Платнику надсилаються квитанції.

Перша квитанція є підтвердженням платнику передачі його податкових документів в електронному вигляді до органу Міндоходів засобами телекомунікаційного зв’язку. Ця квитанція надсилається на електронну адресу платника, з якої було надіслано податкову звітність прямо або через оператора. Другий примірник першої квитанції в електронному вигляді зберігається в органі Міндоходів. Якщо на електронну адресу платника не надійшла перша квитанція, то податковий документ вважається неодержаним.

Підтвердженням платнику прийняття його податкових документів до бази даних Міндоходів є друга квитанція в електронному вигляді у текстовому форматі, в якій визначаються реквізити прийнятого документа в електронній формі, відповідність податкового документа в електронній формі затвердженому формату (стандарту) електронного документа, результати перевірки електронного цифрового підпису, інформація про платника, дата і час приймання, реєстраційний номер, податковий період, за який подається податкова звітність, та дані про відправника квитанції. На цю квитанцію накладається ЕЦП органу Міндоходів, здійснюється її шифрування та надсилається платнику засобами телекомунікаційного зв’язку. Другий примірник другої квитанції в електронному вигляді зберігається в органі Міндоходів. Датою та часом подання податкового документа в електронному вигляді до органів Міндоходів є дата і час, зафіксовані у першій квитанції.

 

Ви можете залишити коментар, або посилання на Ваш сайт.