wordpress themes.

Просмотры: 93

Анульовані кредитором борги декларуються та оподатковуються.

Відповідно до Податкового кодексу України, якщо фізична особа – платник податків отримав від кредитора повідомлення про анулювання боргу, то він зобов’язаний  самостійно сплатити  податок з таких доходів та відобразити їх у річній податковій декларації.

Кредитор повідомляє платника податку – боржника про анулювання боргу:       рекомендованим листом з повідомленням про вручення; шляхом укладення відповідного договору; шляхом надання повідомлення боржнику під підпис особисто.

Тобто, якщо в 2013 р. кредитор  пробачив ваш борг, то фізичній особі  необхідно в термін до 1 травня 2014 року включити анульовану суму боргу до загального оподатковуваного доходу  та подати Річну податкову декларацію про майновий стан і доходи отримані в 2013 році.  Податок сплачується  до 1 серпня 2014 року за ставками 15% або 17% в залежності від суми отриманих в звітному місяці доходів.

Ставка 17 відсотків застосовується, якщо сума доходів, отриманих у календарному місяці перевищує десятикратний розмір мінімальної заробітної плати, встановленої законом на 1 січня звітного року. На 1 січня 2013 року мінімальна заробітна плата становила 1147 гривень. Сума, яка не перевищує 11470 гривень оподатковується за ставкою 15 відсотків.

 

Ви можете залишити коментар, або посилання на Ваш сайт.