wordpress themes.

Просмотры: 90

Актуально: як отримати податкову знижку

Кампанія декларування громадянами майнового стану та доходів, яка розпочалась 1 січня, у розпалі. Громадяни мають задекларувати доходи шляхом подання декларації до податкової інспекції  в термін до 1 травня. Разом з тим, скористатись правом на податкову знижку рівняни можуть протягом усього 2014 року. Хто ж має право отримати податкову знижку та які документи необхідні для цього, – «гарячій лінії» з заступником начальника Богодухівської  ОДПІ Валентиною Жилко.

– Що необхідно для отримання податкової знижки?

– Платники, які бажають реалізувати своє право на податкову знижку за підсумками звітного 2013 року, мають право подати річну податкову декларацію до податкової інспекції за місцем своєї податкової адреси. Таким  правом можна скористатись впродовж усього 2014 року. При цьому в декларації необхідно зазначити підстави, суми та підтверджуючі документи щодо податкової знижки. У разі, якщо платник податку до кінця 2014 року не скористається правом на нарахування податкової знижки, таке право на наступні податкові роки не переноситься.

– Які витрати можна віднести до податкової знижки?

 Серед витрат, частина яких компенсується державою,  витрати на оплату навчання, сума процентів за користування іпотечним кредитом, витрати на допоміжні репродуктивні технології, вартість переобладнання транспортного засобу «на газ» та інші. Але здебільшого громадяни прагнуть компенсувати витрати, понесені у зв’язку із оплатою навчання. Зокрема, у минулому році своїм правом на отримання податкової знижки скористалися 1810 рівнян,  з них  1319 – саме з метою компенсації витрат на навчання.

– Розкажіть детальніше про алгоритм нарахування податкової знижки за навчання.

– Алгоритм розраховується наступним чином:

визначається база оподаткування шляхом зменшення річної суми нарахованої (виплаченої) заробітної плати на суму єдиного соціального внеску та податкової соціальної пільги. При цьому інформацію щодо сум нарахованого загального річного оподатковуваного доходу, застосованих податкових соціальних пільг, утриманого єдиного соціального внеску та податку на доходи фізичні особи отримують у вигляді довідки про доходи від свого роботодавця;

на підставі підтверджувальних документів визначається сума витрат, яку дозволяється включити до податкової знижки, яка не повинна перевищувати для студентів, які навчаються на заочній, вечірній, дистанційній формі навчання – 19320 грн. (1610 грн. х 12 міс.), для денної форми навчання – 16100 грн. (1610 грн. х 10 міс.);

розраховується сума податку на доходи фізичних осіб, на яку зменшуються податкові зобов’язання у зв’язку з використанням права на податкову знижку шляхом різниці між базою оподаткування та понесеними платником податку витратами на оплату за навчання, помноженої на ставку податку;

здійснюється порівняння розрахункової суми податку із сумою податку, фактично утриманого із заробітної плати за рік.

У разі, якщо сума податку, утриманого із заробітної плати перевищує розраховану суму податку, то така сума підлягає поверненню платнику податку.

– А якщо навчаються кілька непрацюючих членів сім’ї першого ступеня споріднення, який граничний розмір суми сплати за навчання можна включити до податкової знижки?

– Тут ситуація аналогічна тій, коли платник отримує знижку за своє навчання. Тобто, платник податку має право включити до податкової знижки у зменшення оподатковуваного доходу за наслідками звітного податкового року фактично здійснені ним витрати у вигляді суми коштів, сплачених на користь закладів освіти для компенсації вартості здобуття середньої професійної або вищої освіти такого платника податку та/або члена його сім’ї першого ступеня споріднення, який не одержує заробітної плати. Така сума не може перевищувати розміру місячного прожиткового мінімуму, діючого для працездатної особи на 1 січня звітного податкового року, помноженого на 1,4 та округленого до найближчих 10 гривень, в розрахунку на кожну особу, яка навчається, за кожний повний або неповний місяць навчання протягом звітного податкового року.

Але слід звернути увагу на те, що загальна сума податкової знижки, нарахована платнику податку в звітному податковому році, не може перевищувати суми річного загального оподатковуваного доходу платника податку, нарахованого як заробітна плата, зменшена на суму єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування, страхових внесків до Накопичувального фонду, а у випадках, передбачених законом, – обов’язкових страхових внесків до недержавного пенсійного фонду, а також на суму податкової соціальної пільги за її наявності.

 

Ви можете залишити коментар, або посилання на Ваш сайт.